Wpis z mikrobloga

Czy mogę zamknąć moje śmieszne konto IKE w banku ING i od razu otworzyć konto IKE w innym banku? Czy przyjdzie mi pit z ING mimo, że miałem stratę? #gielda
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@rambo_bamboo obojętnie gdzie, bo w ING nie ma możliwości kupowania normalnych akcji tylko jakieś amerykańskie fundusze które widocznie nie wiedzą jak inwestować skoro jestem 19% na minus. Myślałem o Aliorze no i nie chce nic przenosić tylko likwidować ike w ING i od razu założyć w Alior
  • Odpowiedz
@kidlerr: ja robiłem już 2 razy wypłatę transferową, w przypadku likwidacji tracisz wszystko to co uzbierałeś już w ramach rocznych limitów i możesz tylko zacząć wpłacać od nowa licząc od limitów na 2024. Ja ze swojej strony mogę polecić BOSSA i też na inwestomacie jak się zarejestrujesz przez jego link masz obniżoną prowizję na zakup. W BOSSA możesz kupować w ramach IKE/IKZE też akcje zagraniczne.
  • Odpowiedz
@rambo_bamboo: Interfejsy mają trochę archaiczne. Z drugiej strony to pozwala wykonywać mniej operacji i w sumie nie wiem czy wynik dzięki temu nie jest lepszy :D

Małe trzęsienie ziemi będzie, gdy do gry w tym roku wejdzie XTB z IKE/IKZE.
  • Odpowiedz
@Okcydent: dokładnie, jak sobie pomyślę, że muszę się zalogować i coś zrobić na BOSSA to mi się odechciewa, ale to idealne rozwiązanie, żeby raz w roku zrobić zakupy na IKE/IKZE :D
Też czekam na XTB, zobaczymy jak rozwiążą sprawę z przewalutowaniem, bo na IKE/IKZE można wpłacać tylko PLN, a w BOSSA są 3 przewalutowania za darmo rocznie, ciekawe jak rozwiąże to XTB i czy będzie można uniknąć ich standardowej 0,5% prowizji
  • Odpowiedz