Wpis z mikrobloga

@Sarcasm: makita ma ok cenę/jakość, bardzo dużo różnych narzędzi więc nie ma problemu, że zainwestujesz w akumulatory a potem nie będziesz miał z czym ich używać albo będziesz musiał się pchać w dodatkowy system

do tego podobno nie ma kłopotu z naprawami, częściami zamiennymi a jak w czymś z marketu coś ci trachnie to nigdzie nie znajdziesz zamiennika
@Sarcasm: Jak do domu i sporadycznego remontu to nawet aż nadto. Czasem lepiej wziąć też kilka narzędzi na aku ale np. młotowiertarkę to na kablu bo jest dużo tańsza niż podobna na aku.

Ale to nie znaczy, ze masz brać parksajda czy jakiś inne rjobi sriobi. Jak milwaukee za drogie to dewalt Ci starczy. Makita też da radę. Nie popadajmy w skrajności.
@Sarcasm mam w zasadzie wszystko DeWalt w zakładzie ślusarskim. Najstarsze narzędzia mają 8 lat, reszta sukcesywnie dobierana w międzyczasie. Brane w salonach narzędziowych, przez allegro, z oleole i używki. Nie widzę jakiś specjalnych różnic, nic nie padło wcześniej niż powinno. W zasadzie miałem dwie większe awarie (wirnik w wiertarce akumulatorowej, i wirnik w szlifierce), tak to tylko szczotki, ale np. wiertarki napieprzają u mnie otwory do 20mm w stali i to masowo,
@Sarcasm musisz sprawdzić jak wychodzi to cenowo, są różni przedstawiciele na FB z dewalata z tego co pamiętam chyba Arek albo Darek DeWalt na FB który chłopaka ogarnia wszystko w dobrych cenach więc może warto było by z taką osobą się zgadać. Ogólnie bierz gdzie taniej.
@Sarcasm ja kupiłem na poczatku kilka sztuk aku+sieciowe, nawet nie wiem jak wychodziły wtedy te boxy bo brałem z dotacji i człowiek mniej analizuje. Potem jeżeli chodzi o aku to dobierałem golasy bez baterii gdzie taniej bo od początku miałem 7 baterii, plus np. jakieś ukosówki do drewna na pojedyńcze roboty brałem używki.
@Sarcasm wg mnie jeżeli to nie ma być zastosowanie profesjonalne (czyli po 10h dziennie na budowie przez 6 dni w tygodniu) to spokojnie możesz odpuścić marki premium. Z takiej półki niżej to już jakieś bosche czy makity będą bardzo spoko i z dużym wyborem narzędzi. Myślę że bez problemu dadzą radę marki typu erbauer z castoramy. Sam mam do użytku firmowego stanleya i bardzo sobie chwalę, przez 5 lat bez problemów. Jeszcze
@Sarcasm: Nie mieli zestawu, który by mi pasował, wziąłem tylko wiertarkę i zakrętarkę w pakiecie (było taniej jakieś 5% może), a resztę (SDS, kątowka, multitool) osobno brałem.