Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego abonament komórkowy, gdzie podpisujesz umowę na jakiś określony czas jest w #!$%@? droższy niż normalna oferta/subskrypcja na kartę bez terminowa? Przecież powinno być na odwrót xD
Szukam oferty telefonicznej i mogę mieć rabat z #upc w playu 30zł miesięcznie. Ale abonament normalnie kosztuje 65zł(!), nawet po rabacie to 35zł miesięcznie.
Orange to samo, dostałem kod rabatowy 25zł, żebym przeszedł na abonament ale abonament kosztuje też koło 60zł, więc za 35zł będę miał łaskawie xD
A w tej samej sieci orange przy pakiecie rocznym za 25zł są darmowe smsy, rozmowy i 1tb internetu za 25zł xD
https://biuroprasowe.orange.pl/blog/az-1-tb-danych-nielimitowane-rozmowy-i-smsy-na-caly-rok/
A jak się poszuka w jakimś nju to można za 20zł, albo nawet w #lycamobile za coś koło 14zł miesięcznie przy rocznym pakiecie.

#smartfony #orange #play #upc
  • 12
@Mysciak: Bo jestes uwiazany umowa, z jakiegos powodu ludzie widac nie ufaja ofertom na karte czy operatorom wirtualnym typu nju, heyah czy osobnych firmach bo chyba lyca nie jest wlasnoscia plusa, jak wiekszosc wirtualnych operatorow.
Zeby bylo smieszniej z internetem stacjonarnym jest zwykle na odwrot, miesieczny okres wypowiedzenia kosztuje wiecej.
@Mysciak Lata silnej konkurencji na rynku ofert na kartę zrobiły swoje. Skutkiem tego jest to, że ceny ofert na kartę spadły wręcz poniżej cen przeciętnego abonamentu. A że jest sporo osób leniwych (którym nie chce się przeanalizować sytuacji na rynku) i/lub niezbyt ogarnięci technicznie to idą potulnie do salonu przedłużyć umowę. I tak to się kręci...