Wpis z mikrobloga

Sup sup #neet
Pamiętacie mnie? ()
Nie łapcie za widły przyjaciele, opuściłem was ciałem, ale nie duszą! Melduję grzecznie - siedzę na całkowitym neet od stycznia 2023. Więc tak, już rok pyknąl!
I co najlepsze - leczę się przez cały ten czas u lekarzy, na NFZ, mając pierwszeństwo w kolejkach!!!, za darmo, nawet psychiatrę i psychologa w miesiąc miałem ogarniętego ( ͡ ͜ʖ ͡)

Przychodzę z zapytaniem jednak: #!$%@? już dostałem próbując poszukać info przez clickbaitowe Onety itp.
Wie ktoś czy mam obowiązek odbierać telefon z PUP?
Czy obowiązek kontaktu dotyczy tylko listownych powiadomień oraz dostarczanych przez nie wezwań na spotkanie vis a vis?
#pup #urzadpracy #przegryw
  • 16
@Paranoija: No to ja też tak robię z tym wyrejestrowaniem ale dzwonią 2-3 razy i odpuszczają XD. I zaraz po tym przychodzi mi dokument na profilu zaufanym że zostałem zarejestrowany/ wyrejetrowany xD. Dodatkowo tam pozaznaczałem wszystko że kontakt tylko przez mail
@Lepper3001 Tak ale musisz miec np profil zaufany i sie mozesz rejestrować przez neta. Wtedy UP wyznacza Ci termin wizyty (zwykle 3-4 tygodnie w przód). Na który oczywiście nie przychodzisz i wyrejestrowujesz się dzien dwa przed nim.

Ubezpieczenie masz od momentu złożenia wniosku o rejestrację. A jak sje wyrejestrujesz to masz jeszcze najbliższe 30dni. Oczywiście jak się ubezpieczenie kończy rejestrujesz sie ponownie i powtarzasz cykl xD
  • 1
@Lepper3001: Yep. Robię tak od pół roku (pierwsze pół normalnie chodziłem, bo zanim Ci dadzą ofertę pracy/stażu to jest te kilka miesięcy spokoju jeszcze) i zero problemów - tylko wyskakujesz przez 1/3 na czerwono w systemie że nie masz ubezpieczenia, ale to mówisz że się wczoraj zarejestrowałeś dopiero, podpiszesz oświadczenie, a potem wstecznie Ci przyznają prawo i wszystko gra. A poradnik - jest tu, wpiszesz w google "wykop ubezpiecznie neet" to
@Paranoija nadal neet trwa? Też neetuje już od kilku lat. Próbowałeś załatwić sobie jakąś rentę? Pisałeś że sporo chodzisz po lekarzach, więc kartoteki pewnie grube. Nie musiałbyś chodzić do PUP, no i zawsze trochę kasy by wpadało na godny neet
  • 1
@HumanBeing: Trwa, choć #!$%@?łem raz z wizytą, ale ogarnąłem płatne L4 i uszło na sucho.
Lekarze - tak się złożyło że kilka obok siebie, ale nie, nie chodzę często.
Raz na pół roku endokrynolog, raz na 3 miesiące psychiatra i tyle. Renta, sure, ale nierealne.
Może dotrwam na zaskórniakach do rewolucji AI i wprowadzenia ubi. A jak nie to...
wiele nie tracę.