Wpis z mikrobloga

Najciekawsze wg mnie informacje z wywiadu z Putlerem:
- Juszczenko był spoko, prezydenci Ukrainy po 2014 byli źli
- Zależy im szczególnie na Ukrainie, bo gospodarki Rosji i Ukrainy są ściśle powiązane, a unia celna UE-Ukraina zniszczyłaby Rosję
- Cele wojny nie zostały osiągnięte, bo jednym z celów była denazyfikacja Ukrainy, a dalej tam czczą banderowców którzy zabijali Żydów, Polaków i Rosjan
- Ani razu od 2022 nie rozmawiał z Bidenem
- Wycofał wojska spod Kijowa na prośbę Niemców i Francuzów, po wycofaniu wojsk ponoć Ukraińcy porzucili dotychczasowe negocjacje bo przestali czuć presję
- Najwięcej ochotników na Ukrainie pochodzi z Polski
- Z prezydentów USA najlepiej wspomina Trumpa i młodego Busha
- Zelenski szedł do wyborów z pokojowymi hasłami, ale banderowski establishment przekabacił go na swoją stronę i Ukraina przestała przestrzegać porozumień mińskich, zamiast tego zaczęła się zbroić
- CIA zniszczyło Nord Stream
- Sankcje nie działają, Rosja rozwija się szybciej niż UE
- Rosjanie tylko chcą pokoju ( ͡º ͜ʖ͡º) I nikogo nie atakują niezaatakowani, w 2014 i 2022 to Ukraina zaatakowała. Kilka razy padały też watki polskie, powiedział że mają na nas wywalone i nie zaatakują nas dopóki my nie zaatakujemy ich

Ogólnie wg mnie sytuacja Ukrainy robi się nieciekawa. Typowy Amerykanin z zerowym pojęciem o Europie może przestać widzieć sens wspierania Ukrainy.

#ukraina #rosja #putin #wywiad
  • 11
@uranium14 myślę, że Putin nagina rzeczywistość do swojego światopoglądu, sporo kłamie, ale nawet w tym kłamstwie znajdzie się ziarno prawdy.

Chodzi mi głównie o wątek Niemiec, Francji oraz NS2