Wpis z mikrobloga

Od niedawna mam zainstalowanego HA, do obsługi ZigBee wykorzystuje płytkę CC2531. W sumie od początku traktowałem ta instalację jako testowa do nauki i sam chciałem przy niej wszystko robić łącznie z flashowaniem koordynatora, jednak od samego początku chodziła mi po głowie myśl że go wymienię. I chyba przyszedł ten czas. Pytanie co brać? Na początku chciałem Skyconnect, ale ktoś mi odradzał, że jednak nie działa to tak jak powinno. Zostaje Sonoff. Tylko czy nowsza czy starsza wersja, co polecicie? Skyconnect o tyle wydaje się przyszłościowy, że obsługuje Matter. . #homeassistant
  • 9
  • Odpowiedz
@hrumque: mam od ponad roku P. Zero problemów, ale ostatnio musiałem zrobić mu update, bo nie mogłem dodawać nowych urządzeń do sieci. Po flashowaniu wszystko wróciło do normy. Nie wiem, czy to wina samego dongle'a, zigbee2mqtt, czy może weszła po drodze jakaś aktualizacja w z2m, która coś pozmieniała, a mój sonoff miał przestarzały soft, ale koniec końców, wszystko śmiga. E jest chyba bardziej przyszłościowy, ale w z2m, ma dalej status eksperymentalny,
  • Odpowiedz
chciałem Skyconnect, ale ktoś mi odradzał, że jednak nie działa to tak jak powinno


@Szym3kSzym3k: nie wnikałem za bardzo dlaczego, ale siedzę na Discordzie HomeAssistanta i tam faktycznie Skyconnecta odradzają
  • Odpowiedz
P czy E?


@hrumque: "E" jest podobno problematyczny (bo nowszy i gorzej wspierany?). W każdym razie ja mam "P" i bangla z ZHA, wpięty do terminala z Proxmox'em, który przekazuje go do HAOS.
  • Odpowiedz
  • 0
@MacDada: jakby Ci się rzuciło w oczy dlaczego odradzają Skyconnect to daj znać. Na allegro ma raczej dobre opinie chociaż nie ma ich dużo. O E też czytałem i pozytywne i negatywne opinie. Z P jest taki problem ze nie będzie obsługiwał Matter a pewnie coraz więcej urządzeń takich będzie.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.