Wpis z mikrobloga

to jest dysmryminacja. W domyśle- akceptowalna


@djtartini1: Ale tylko w twoim domyśle, albo nawet w urojeniach. Realnie PO już próbowało zrównać wiek emerytalny lata temu, w 2012 roku, ale "to nie jest prawdziwa prawica" na to nie pozwoliła
  • Odpowiedz
tylko i wyłącznie według was.


@massbombing_return: czyli wedlug ciebie język jest niezmienny? Czy ty myślisz, że Jan Kazimierz mówił tak samo jak ty dzisiaj mówisz? Że ktoś kiedyś stworzył wszystkie aktualne zasady języka polskiego i tak zerojedynkowo język polski pojawił się?
Jesteś w potwornym błędzie.
  • Odpowiedz
Nie ma czegoś takiego jak ministra. Jest minister. Pani minister.


@doveo: właśnie że jest. Słowo to powstało na potrzeby opisywania otaczającej nas rzeczywistości. Tak działa język. Jak trzeba było wymyślić słowo określające nowo powstałe rzeczy jak np. "komputer" albo "laptop" to się je tworzyło. Tak samo z feminatywami.
  • Odpowiedz
@Tymajster: oczywiście że język ewoluuje*
*Siermiężne narzucanie jakiejś formy w mediach nie jest ewolucją języka. Równie dobrze mogą do ministrów zwracać się waćpan. No mogą ale niech nie oczekują że ludzie też nagle zaczną, bo ewolucja ma to do siebie że powinna przebiegać w sposób NATURALNY.
  • Odpowiedz
Ale tylko w twoim domyśle, albo nawet w urojeniach. Realnie PO już próbowało zrównać wiek emerytalny lata temu, w 2012 roku, ale "to nie jest prawdziwa prawica" na to nie pozwoliła


@bndkt15: Ja #!$%@?- odnoszę się tylko do konkretnej wypowiedzi- co jest z tym nie tak? Do mnie masz pretensje? Czy ja jakoś mówiłem, że PO tego nie zrobiło? Po co w ogóle ten komentarz.
  • Odpowiedz
@massbombing_return: Co za cep xD Tak, język ewoluował na przestrzeni lat najwidoczniej przez lewactwo, a jak weźmiesz pana Tadeusza czy wiersze Kochanowskiego to będą pisane dokładnie tą samą polszczyzną co dzisiaj. I jeszcze ludzie dają takim bredniom łapki w górę

Już #!$%@?ąc od tego że jak taki z ciebie tradycjonalista językowy to powinieneś mocno forsować feminatywy bo są obecne w naszym języku od długiego czasu tylko zostały wyrzucone przez komunistow.

Chłopski
  • Odpowiedz
@massbombing_return

tylko i wyłącznie według was. A wasze zdanie mnie nie obchodzi ¯\(ツ)/¯


Jeśli chcesz trzymać się zasady, że język nie ewoluuje to musisz odrzucić też słowa jak parking, weekend, szofer, fryzjer, sport XD. Możemy cofnąć się bardziej i musisz przestać używać litery u i powrócić do v..

Powodzenia w powstrzymywaniu ewolucji i powrotu do skutecznie narzuconej przez komunistów próby ograniczenia rozwoju języka polskiego XD - to ogólniedostępna wiedza.
  • Odpowiedz
@cinu4 jest to pytanie do Pani Ministry Kotuli, a nie do mnie :) napisz maila na jej biuro i daj znać co odpisze

@Amishia oczywiście, że też do ciebie to pytanie. Jak był strajk kobiet, to faceci chęcią się przyłączyli, ale jak chodzi o równość wieku emerytalnego, to kobiety dostają autyzmu i nie są w stanie sensownie odpowiedzieć, dlaczego faceta ma tyrać kilka lat dłużej.
  • Odpowiedz
@uriel_ck no właśnie nie do mnie, bo ja od lat uważam, że nierówny wiek emerytalny jest niesprawiedliwy i uważam, że należy go zrównać ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz