Wpis z mikrobloga

Kilka miesięcy temu na YT był materiał o AI w którym pojawiła się informacja, że polskie stowarzyszenie tłumaczy (nazwa mogła by być inna, ale bliskoznaczna) zauważyło kilkudziesiecio procentowy spadek zleceń. Czy to była prawda ¯\(ツ)/¯
@czykoniemnieslysza: wczoraj oglądałem jakiś serial na pirackiej stronie, tam często mieli jakiegoś automatycznego lektora, tego sie nie dało słuchać, wiec wyłączałem i szukałem w oryginale, wczoraj z przyjemnością obejrzałem cały film, a na koniec poszła wstawka, ze film został przeczytany przez AI, nawet się cofnąłem, żeby odsłuchać lektora, wiedząc już, ze to blaszak. Ten lektor był naprawdę dobry. Z tego co wiem, modelki i modele, do wszelkich reklam ciuchów w necie,
@czykoniemnieslysza: to był czas gdy na fali popularności chatgpt wiele polskich kanałów zapraszało gości by dyskutować o SI (często Dragana) więc to mógł być kanał na codzień zupełnie nie związany ze sztuczną inteligencją. Obejrzałem mnóstwo takich materiałów i już nie pamietam ani kanału ani kto był gościem który przytoczył te dane