Wpis z mikrobloga

#ps5 #ps4 miraski - helldiver 2 - ktoś ma? Jakieś opinie? Warto się interesować zakupem czy lepiej czekać do peomki?

W necie głosy że wielkie p2w- jakieś itemy które się grinduje można kupić i ogromny płacz casuali.
Ktoś ma gierkę i podzieli się wrażeniami?
  • 17
@dizzydom nie ma P2W. Już teraz wszystko pod to podpinają. Gierka głównie na multi, ale solo też idzie sobie dać radę na niższych poziomach trudności. Grindowanie jest, i to jest na ten moment przemyślane kiepsko (moim zdaniem). Ponieważ żeby ulepszyć bronie, manewry, trzeba zbierać próbki. Te próbki są losowo porozrzucane na generowanej losowo mapie. Trochę tego trzeba nazbierać niestety na głupie ulepszenie. W porównaniu z Helldivers 1, tam musiałeś zebrać kilkadziesiąt próbek
@dizzydom: kupuj, nie czekaj, gra jest tego warta :)
Co prawda jest waluta premium, którą można kupić za prawdziwe pieniądze, ale tę samą walutę zdobywasz eksplorując grę czy też odblokowując ulepszenia(za inną walutę). No i za tę walutę premium kupujesz jedynie nowe "skiny" pancerzy, które nie są w żaden sposób lepsze od inych.
Co do @BakaPL
Jest rozwiązane dokłądnie tak samo ale w innej formie :P "Ponieważ żeby ulepszyć bronie, manewry,
@harrison ale próbki masz podzielone na rzadkość, i już tutaj się zaczyna zbieractwo. Jednych masz pełno, innych mniej. Grałem dzisiaj 3h i odblokowałem tylko 1 manewr i 2 karabiny. Gram na 3 i 4 poziomie trudności. Zarówno pierwsza jak i druga część ma bardzo denerwującą mechanikę. Jak misja się nie uda lub zginiesz nie dostajesz nic. Czyszczę całą mapę, robię wszystkie zadania a oni dosłownie przed chwilą wywalają aktualizacje i wywala mnie
Widzisz? 3 Różne przedmioty odblokowane w 3 godziny. Super!
To pierwsze dni od premiery, patche usprawniające grę i restartowanie serwera by wprowadzić łatki krytyczne mogą się zdarzyć w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Co to byłaby za gra, gdyby za porażkę dawała wszystkie nagrody?
Niestety tu się nie wypowiem, bo miałem szczęście odlatywać z każdej planety, ale czy nie ma na pewno rozwiązania z HD1, na przykład:
Misja częściowo nieudana bo nie zrealizowałeś
@harrison jak czytam Twoje wypowiedzi, to czuję trochę jak byś mnie atakował że podchodzę do tej gry nie tak jak powinienem. Po prostu uważam że progress jest zbyt wolny, niby 3 bronie odblokowałem fajnie. Ale jak przychodzi ciężki przeciwnik na wyższym poziomie trudności to nie masz odpowiednich manewrów, broni ppanc. Możliwe że trzeba długo grać na niskim poziomie i wyfarmic te próbki i dopiero zacząć na trudniejszym. Ale bez przesady że przeskok
Nie atakuję, ale przepraszam, jeśli tak odbierasz moją odpowiedź @BakaPL
Ale zauważ, według tego co napisałeś, grałeś koło 5h( i więcej ale CIebie wyrzuciło z gry i nie uzyskałeś zdobytych próbek) i już chcesz mieć dostęp do broni na ciężkich przeciwników. Tak jakbyś po paru godzinach gry w war thunder czy world of tanks chciał już grać shermanem czy t34. (Tam rzeczywiście grind jest baaaardzo duży). Jeśli gracze mieliby możliwość zdobycia dobrej
@dizzydom: w helldivers 1 bylo o wiele wiecej zabawy, w 2 brak trybu kanapowego, brak pojazdow, ograniczony arsenal i bardzo uposledzone poczucie progesu, bardzo sie zawiodlem :(