Wpis z mikrobloga

@Kempes: do tego lataja i charczą ciągle. Dziwne fetysze ludzie, ostatnio w temacie tej baby z urzędu ktoś uświadomił mnie że są fetysze z ludźmi w gipsie, ale oczywiście zapomniałem że ktoś zwyczajnie lubi męczące się pokraki.
  • Odpowiedz
@Bover mam 6 letniego mopsa i do weterynarza chodzi raz w roku na szczepienie. Nie ma żadnych dolegliwości, oddycha normalnie. Czemu jest taki hejt na mopsy, gdzie buldogi, Boston terriery, shih tzu czy nawet boksery to wszystko rasy brachycefsliczne i często charczą dużo gorzej niż mops z dobrej hodowli. Ludzie #!$%@? sobie że mops to pies który tylko charczy i przy kichnięciu wypadają mu oczy, a takie przypadki zdarzają się u psów
  • Odpowiedz
@pidzej11 Wikipedia:
Mopsy należą do grup psów brachycefalicznych (z krótkim pyskiem i spłaszczoną kufą), przez co narażone są na wiele chorób i wymagają szczególnej opieki[8][9][10]. Z powodu specyficznej budowy ciała często cierpią na choroby serca, urazy kręgosłupa i przepuklinę pachwinową[11]. Ze względu na zredukowaną kufę spotyka się u tej rasy problemy z oddychaniem oraz z gałkami ocznymi (za bardzo wystającymi z czaszki).

Ważne jest częste oczyszczanie fafli mopsa, by zapobiec dość częstemu
  • Odpowiedz