Wpis z mikrobloga

#rower #szosa: Może się komuś przyda bo po ponad roku jazdy na Giant TCR Advanced Pro mam swoje spostrzeżenia i mam wrażenie, że to się będzie tyczyło mniej więcej również innych szosowych Giantów. Niepisana zasada mówi, że jak jesteś na granicy rozmiarów to się bierze mniejszy ale w moim wypadku nie miałem takiego wyboru stąd ten wpis. Z tabeli i doświadczenia wynika, że przy moim wzroście 186cm oraz przekroku 86cm powinienem szukać ramy o realnej długości górnej rury mierzonej poziomicą od śrubki w mostku do środka sztycy i potocznej zwanej TT czyli u mnie 56cm (tabele podają od środka ''sterów'')
Mam obecnie L gdzie tabela podpowiada L oraz ML.

Kupując tę ramę miałem świadomość jaki to realnie jest rozmiar i jak się na nim będę czuć więc dostosowałem się z tym do kupna dopasowanej kierownicy czyli wprost mówiąc jeszcze nic nie mając już rower ''zmniejszałem''.
4x80 - #rower #szosa: Może się komuś przyda bo po ponad roku jazdy na Giant TCR Advan...

źródło: 2210013104-geo

Pobierz
  • 9
via Wykop
  • 1
Mam teraz bardzo wygodny rower na którym można szybko jeździć, nie umierać na ból kręgosłupa, kolan, nadgarstków, pachwin czy karku... rower doskonale jedzie na pagórkowatym terenie i pod to ma dobrany napęd.

Ustawienia roweru:

Siodełko suport 76cm
Siodełko kierownica 9cm
Szytyca jest przestawiona na offset 0mm
Siodełko 240/140mm centralnie na sztycy
Kieorwnica zintegrowana 440mm, 90mm, reach 70mm, 10 stopni
Klamki w poziomie
Redukcja pod kierownicą 30mm, nie kładłem kierownicy na sterach bo
4x80 - Mam teraz bardzo wygodny rower na którym można  szybko  jeździć,  nie umierać ...

źródło: 20240210_133940

Pobierz
Niepisana zasada mówi, że jak jesteś na granicy rozmiarów to się bierze mniejszy


@4x80: byłem wielkim orędownikiem tego stwierdzenia do czasu aż odwiedziłem studio bikefittingu. W wielu przypadkach wybór ten będzie oznaczał rzeźbienie w gównie. Co nie zmienia faktu, że tak samo jak przedmówca nie rozumiem jakie było clou całego wpisu[]
@4x80: To ja się trochę podepnę i zacznę od stwierdzenia "to zależy" ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mam 180cm wzrostu i 87cm przekroku, także proporcjonalnie dłuższe nogi w stosunku do tułowia. Kupując TCRa wypadałem między rozmiar M, a ML, koniec końców wziąłem ML. Mostek skróciłem o 2cm, zmieniałem kierownicę na węższą to wziąłem taką z krótszym reachem i nadal rower był dla mnie za długi. Niedawno zmieniłem na
via Wykop
  • 1
@majeranek: Gianty są duże ale wiele rowerów nie trzyma tak rozmiarów, mam Cube M rozmiar 56 i ma 54cm przy naprawdę małej ramie. Mam inna szosę i jest podobnie. Druga sprawa TCR czy Propel są dosyć nielubianymi rowerami ze względu na te swoje proporcje, podobno są za bardzo ''wyścigowe''.

Bardzo dobrze, że podałeś swoje dane i rower to też się komuś przyda. Ja nie bez powodu zrobiłem ten wpis, ten wie
via Wykop
  • 0
byłem wielkim orędownikiem tego stwierdzenia do czasu aż odwiedziłem studio bikefittingu.


@Desmosedici: I fachman co poradzi na za duży rower, pójdzie inną droga co ja? Ah wiem, powie że trzeba kupić nowy rower.
via Wykop
  • 0
Wystarczy mocna noga i na starym peżocie można objechać frajerów na Madonkach


@Poemat: Ja nie mam takiej mocnej nogi jak ty wiec ich nie dogonię na swoim starym peżocie. Ale się tym nie martwię tak samo jak ty.
@4x80: To prawda, że Gianty są dość spore, bo M to 55cm. Natomiast obecna geometria Propela (zresztą identyczna jak TCRa) jest już bardziej "ludzka". Ten poprzedni model był dość wymagający.