Wpis z mikrobloga

#reumatologia #lekarz #choroby

Cześć jestem w trakcie dziwnej choroby. Może ktoś mnie pokieruje. Poniżej opiszę co mi się dzieje:

W styczniu na początku miałem dziwna infekcje przez około tydzien miałem gorączkę ok 38 stopni. Pobrałem nurofen i po tyg przeszło (z testu nie covid grypa) , w kolejnym tyg bolały mnie delikstnje stawy jednego dnia nadgarstki drugiego kostki. Przeszło.

12 stycznia wyjechałem na narty był duży wysiłek, odśnieżanie, noszenie drewna, narty, łyżwy. Pod koniec tygodnia zaczął mnie boleć kręgosłup lędźwiowy - a myślę że coś przeciążyłam poćwiczę odpocznę będzie ok. Niestety nie przeszło zacząłem brać nurofen, w weekend masaż no nie pomogło.

W drugim tygodniu zaczął już boleć cały najbardziej przy wstawaniu od roddziengo dostałem nimesil pomagał ale ból wracał. Wróciłem do domu i zacząłem diagnostykę

Rezonans kregoslupa czysty, rtg klatki czyste, usg brzucha, węzłów, slinianek czysto
Badania krwi CRP ok 50 i Ob podwyższone różne wskaźniki czerwone krwinki nieco poniżej normy, kwas foliowy ponizej
3.Borelioza czysto, czynnik reumatoidalny w normie
AMA1 Ziarnisty 1:320 jaderkowy 1:160
W międzyczasie antybiotyk
Mocz czysty, posiew gardła też, kal do powtórzenia, krew utajona czysto.
Neurolog - czysto
Ortopeda - czysto
Choroby zakaxne - czysto
Hematolog zleca badania czekamy co będzie w przyszłym tyg
Reumatolodzy - prawdopodobnie poinfekcyjne zapalenie stawów infekcja plus wysiłek.

Objawy ból kregoslupa taki mięśniowy szczególnie przy odwracaniu, czuję też przy głębokich wdechach., ból wewnętrznych stron ud (ścięgna) uczucie rozbicia, ból stopy, napięta szyja. Brak innych objawów - spuchnietych stawów, wyspek obijawu Reinada

Obecnie odstawiłem nimesil, dziś w nocy wziąłem aspirynę jutro przejdę na opokan - podobno mniej szkodliwy.

Suplementacja od dawna cynk, mangan Wit D, magnez b6, w trakcie choroby b12 kwas foliowy

Czekam na wynik ANA3

Może wy coś podpowiecie doradzicie co na ból? Co mogę jeszcze zrobić? Może mnie pokierujecie? Może jakiś dobry specjalista w Warszawie? Ostatnio coś mi pasuje pod zesztywniajace zapalenie stawów. Jednak trzymam się wersji infekcji i poinfekcyjnego zapalenia lekarze mówią że obecnie dużo tego jest.
  • 1
Napisze ci cos co bardzo cie zdołuje choć miejmy nadzieję że to nie to ci dopadlo. Identyczne przypadłości dopadły mnie w 2016r. Miesięczna infekcja, po której posypało się wszystko - do dziś nie doszedłem do siebie a setki lekarzy nie doszło do właściwej diagnozy, początkowo myślałem że to borelioza, wszystkie objawy miałem, test wb niejednoznaczny - mimo to leczyłem się antybiotykami 0.5 roku , bez poprawy, późnej sprawy reumatyczne - hlab27 dodatni,