Wpis z mikrobloga

Czym powinien się interesować wartościowy facet. Pytam w kontekście obu płci więc zachęcam do dyskusji. Ja np biegam, ćwiczę na siłowni i tematy w okół tego mocno mnie jarają. Dodatkowo motocykle ale tylko jazda. Sporo facetów interesuje się mechaniką i majsterkowaniem- ja mam to totalnie w dupie. Tematy jak polityka sytuacja geopolityczna też wydają mi się dość nieciekawe do interesowania na codzień plus sporo ludzi ma w nich mocne zdanie, mimo braku szczątkowej wiedzy. Z różowymi już totalnie nie ma o czym gadać przynajmniej z mojej perspektywy. Jak to wygląda u was, czym się interesujecie ,co uważacie za ciekawe zainteresowania i w czym warto się rozwijać.

#niebieskiepaski #rozowepaski #hobby #zainteresowania #kiciochpyta #zwierzeta
  • 12
@SzmaragdowySmok może być też zacięcie intelektualne (nie wiem, historie, kulturoznawstwo, filozofia) czy artystyczne (muzyka, malarstwo)? Nawet rzeczy jak modelarstwo czy kolekcjonerstwo (numizmatyka, znaczki) mogą być interesujące w kontekście rozmowy, jeśli np. z jakimś artefaktem wiąże się jakaś historia. Dlatego np. kanał od Jezusa Broni (@ForgottenWeapons na yt) jest tak popularny - bo on przedstawia historie związane z bronią. Opowieści związane z jakimkolwiek tematem utrzymywały nas i interesowały od zarania dziejów i to
@SzmaragdowySmok: ćwiczenie będzie zainteresowaniem dopiero jak zaczniesz to analizować bardziej pod kątem fizjologii organizmu, treningów itp. Dopóki "chodzisz na siłownię", to nie jest "siłownia to moje zainteresowanie" tylko zwyczajnie wykonywanie danej czynności, coś jak spanie czy mycie zębów.

O zainteresowaniach można coś więcej powiedzieć, w przeciwnym wypadku jest to hobby, a nie zainteresowanie. A wartościowe zainteresowania są takie, o których potrafisz coś coś więcej powiedzieć i coś z nich wynosisz, a
@kasiknocheinmal: no i tu się zgodzę. Generalnie dość mocno w tym siedzę ale dla laika to z którym będę rozmawiał to i tak sprowadzi się do tego, że macham sztangą. Ludzi na około #!$%@? obchodzi moją objętość, maxy i pauzy izometryczne. Ja nie mam z tym problemu. Tylko chodzi o to, że ja mam już niewiele do powiedzenia w normalnej rozmowie i ciekawi mnie czym nirmiki się interesują.