Wpis z mikrobloga

Standardowe pytania: do czego potrzebujesz telefonu. Często grasz w zaawansowane gry, masz swoje ulubione aplikacje, mocno Cię wkurza padająa bateria, potrzebujesz dobrego aparatu z lampą, jak istotna jest dla Ciebie płynność korzystania z telefonu, możesz/chcesz się bawić w instalację romow?
@rationalistic: Jeśli zależy Ci na telefonie, SMS i przeglądarce to bierz Lumię. WP8 po prostu działa i to płynnie. Nie podłubiesz przy niej ale z tego, co zrozumiałem, nie będziesz tego potrzebował.
@rationalistic: Jeśli firma używa usług MS (Exchange) to sądzę, że warto wziąć system MS (WP8). Niestety, nie testowałem Exchange na WP8. Na Andku działa nieźle choć czasem są problemy z synchronizacją odczytanych emaili. Jeśli bardzo Ci zależy to dodam pocztę do Lumii 925 i sprawdzę. Jeśli chcesz, to powiedz, co miałbym sprawdzić. Generalnie zakładam, że będzie działać jak trzeba.
@rationalistic: I jeszcze dodam, że 1320 i 925 mają podobną konfigurację, podejrzewam, że działają podobnie.

Potrzebujesz phablet (duży ekran) > 1320

Potrzebujesz poręczny tel. z wypasionym aparatem + wysokie dpi > 925 - mam i jestem zachwycony.
@blinkin: Jak mam doradzić nie znając budżetu i przeznaczenia telefonu poza tym, że ma służyć do poczty?

Pisze, że telefon ma być mały w komentarzach, a we wpisie pojawia się 625. Dopóki nie napisze dokładnie do czego ma służyć telefon to co ja mogę?
@rationalistic: Napisałeś, że chciałbyś telefon nie za duży. Mimo wszystko jednak poleciłbym Ci 1320. Owszem, jest duża, ale jest cienka i lekka. Na tym 6" wyświetlaczu przeglądanie internetu, poczty, onenote, pisanie maili to sama przyjemność. Też myślałem, że 3,8" jest wystarczające dopóki nie zacząłem przesiadać się na coraz większe modele.

Jako telefon służbowy WindowsPhone jest dobrym wyborem. Exchange działa rewelacyjnie synchronizuje się z lync i kalendarzem. Dodatkowo fajna synchronizacja zdjęć, dokumentów,
@rationalistic: Napisze minusy 625 w stosunku do wyższych modeli:

-słabsza rozdzielczość wyświetlacza 480x800 (ale jeśli nie jesteś przyzwyczajony do większych rozdzielczości to nie zauważysz nawet różnicy)

-brak obsługi nfc

-brak glance screen

-brak clear black

O parametrach technicznych nie piszę, bo jeśli nie grasz w gry to chodzi jak każdy inny WindowsPhone.