Wpis z mikrobloga

#informatyka #internet #mieszkaniedeweloperskie
Mirko, deweloper zrobił mi taką skrzynkę teletechniczną w mieszkaniu - zawiesili mi to w shitowym miejscu bo to jest przedpokój i chcę w tym miejscu mieć szafę i siedzisko, dlatego potrzebuję obniżyć tę skrzynkę najniżej jak się da albo nawet zmienić na jakąś mniejszą tylko w ogóle nie wiem jak to działa.

Do tej pory nie miałem światłowodu, czy mógłby mi ktoś z Was powiedzieć jak to w ogóle byłoby docelowo podłączone? Z tego co rozumiem to światłowód mam doprowadzony tylko do tej skrzynki która nie ma opcji żeby zmieściła jakiegoś funboxa czy modem (Orange obsługuje mój blok ale też lokalni ISP którzy chyba nie dostarczają swoich urządzeń). Natomiast ten niebieski przewód, który wygląda na skrętkę (wraz z koncentrykiem do tv) idzie peszlem dobre 10 metrów do salonu po drugiej stronie mieszkania gdzie jest większy sens postawienia jakiegoś routera bo w przedpokoju to byłyby ze 3-4 ściany po drodze żeby sygnał dotarł do salonu.

Podsumowując:
1. Jakby miało wyglądać podłączenie Internetu w moim mieszkaniu?
2. Czy można tę skrzynkę wymienić na mniejszą? Jeżeli tak to czy moglibyście coś polecić?
vinmcqueen - #informatyka #internet #mieszkaniedeweloperskie
Mirko, deweloper zrobił ...

źródło: IMG_2999

Pobierz
  • 9
zawiesili mi to w shitowym miejscu bo to jest przedpokój i chcę w tym miejscu mieć szafę


@vinmcqueen: no celowo tak robia zebys schowal to w szafie a nie mial gdzie indzije na widoku. widze ze nie dogodza wszystkim xD
@Wychwalany: nie o to chodzi (może napisałem skrótowo) - zawiesili mi to za wysoko żebym zrobił siedzisko na odpowiedniej wysokości, przez co muszę teraz skrzynkę obniżyć. W dodatku dowalili mi kawał skrzyni na wysokość dla raptem 4 przewodów, ale na głębokość jest ewidentnie za płytka żeby zmieścić jakiegoś standardowego funboxa, stąd moje pytanie jak się podłącza światłowód, bo do tej pory miałem zawsze po telefonie

@Testuje_Toster: dzięki za odpowiedź, widocznie
@vinmcqueen: a, teraz rozumiem. ja bym zdemontował i zobaczył jaki zapas kabla zostawili bo wg mnie nie ma sensu robić przedłużek do wszystkiego bo to zawsze jakieś straty i potencjalne kłopoty. Mało masz tam kabli, zastanowiłbym się czy w ogóle tego nie wywalić i zastapić zabudową meblową
@Wychwalany: tzn. tak - jeżeli przez zapas kabla pytasz o zapas światłowodu, to niestety nie da rady go przeciągnąć w docelowe miejsce w salonie - mam mieszkanie "w prostokąt", ta skrzynka jest na wejściu a skrętka do salonu poprowadzona przez peszel w podłodze wychodzi jakieś 10 metrów dalej albo i lepiej. Jednocześnie instalacja modemu/routera w tym miejscu gdzie znajduje się skrzynka jest trochę bez sensu bo najbliższe pomieszczenia to garderoba i
vinmcqueen - @Wychwalany: tzn. tak - jeżeli przez zapas kabla pytasz o zapas światłow...

źródło: garderoba-skora-biala

Pobierz
@vinmcqueen: WiFi 6 ma całkiem dobry sygnał, zaskoczylem się u siebie że jeden routerek pokrył mi ponad 100m2.

Możesz router pozostawić przy tej skrzynce i w razie potrzeby w innych pokojach dodać acces pointy (zrobić sieć mesh), albo możesz ze skrzynki poprowadzić skrętki do miejsca gdzie chciałbyś aby stał router. Ja poprowadziłem dwie skrętki w jedno miejsce w salonie, mogę jedną z nich dostarczyć sygnał do routera, a drugą powrócić sygnał
@Wychwalany: właśnie skrętkę mam już pociągniętą do salonu, więc pewnie bym zrobił tak jak napisałeś tj. od skrzynki do routera w salonie, który myślę, że by ogarnął resztę mieszkania tak jak napisałeś. Jaki masz router z ciekawości? Na pepperze ludzie polecają Mercusysa jeżeli chodzi o cenę/jakość