Wpis z mikrobloga

Jak to wtedy jest w końcu. Podobno pszczoły giną od tego całego syfu, którym są pryskane uprawy i mamy coraz większy problem. A na Ukrainie walą czym popadnie i jeszcze im pszczoły narobią tyle miodu, że za 1/4 polskiej ceny sprzedają?
  • Odpowiedz
@GN0SIS Dla zwykłego zjadacza chleba obojętnie jest skąd pochodzą produkty, kupi ten, który będzie tańszy. Nauczcie się w końcu, im większe będą janusze dawać ceny na hehe „swojskie produkty, nasze polskie najlepsze” tym więcej będzie sprzedaży zagraniczych produktów a potem kwi kwi Ukrainiec zabrał pieniążki
  • Odpowiedz
  • 42
@Kirdan5: miód rzepakowy polski w hurcie to jest poniżej 30zł, a nie 60. Rolniki wzięły cenę miodu spadziowego i porównali do najgorszego rzepaku i wyszło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@GN0SIS: @Kirdan5 @Holololo cena na screenie jest nawet lepsza niz oferowały skupy w Polsce w 2023 . Mało kto jest wstanie sprzedawać duzo w detalu, jak ktos ma więcej niz kilkanaście pasiek to musi sprzedawać do skupu w 3-4 niższej niz w sprzedaje gotowy miód w słoiku
I odpowiadam nie może sprzedawać detalu w takiej niskiej cenie, ceny sa regulowane przez związek i jak sprzedaje duzo to od razu go dojada
  • Odpowiedz
@lumpex200: czyli bez dopłat??

Dwóch kolegów ma pasieki, tak do 50 uli i nie narzekają, i za słoik u jednego za gryczany 0,9 litra ostatnio płaciłem 90 pln.
  • Odpowiedz
Nauczcie się w końcu, im większe będą janusze dawać ceny na hehe „swojskie produkty, nasze polskie najlepsze” tym więcej będzie sprzedaży zagraniczych produktów a potem kwi kwi Ukrainiec zabrał pieniążki


@Holololo: No wiadomo, ludzie powinni sprzedawać swoje produkty poniżej kosztów produkcji, bo pajac z wykopu i jego chłopski rozum stwierdzili, że brak norm wcale nie wpływa na koszty produkcji.
  • Odpowiedz
Dla zwykłego zjadacza chleba obojętnie jest skąd pochodzą produkty, kupi ten, który będzie tańszy. Nauczcie się w końcu, im większe będą janusze dawać ceny na hehe „swojskie produkty, nasze polskie najlepsze” tym więcej będzie sprzedaży zagraniczych produktów a potem kwi kwi Ukrainiec zabrał pieniążki


@Holololo: potem mamy takich zwykłych zjadaczy chleba w poradniach onko i gastro, bo zjedzą najtańsze śmieci z lidla czy biedronki, bo szkoda pieniędzy na lepsze jedzenie.
  • Odpowiedz
@Kirdan5 mordo na całym świecie konsumpcja miodu przekracza jego produkcję. Zgadnij jak to się dzieje że ten ukraiński jest taki tani. Rozcieńczają go jakimś słodkim syropem
  • Odpowiedz
@Janusz-Goldstein:
Może mi się ciś poplątało i było 70 pln? Nie pamiętam dokładnie bo to było przed boszym narodzeniem, nie czuje się robiony … znam źródło i wiem że jest najlepszy ;)
I tak wiem że stawia do sklepów taniej ale ja wolę mu dorzucić by nie musiał likwidować uli ;))
Tak serio to kupiłem 5 lub 6 słoików plus kilka małych eksperymentalnych ;)
  • Odpowiedz