Wpis z mikrobloga

#mbank #gielda

Dostałem maila że w wykazie zmian BM mBanku była oczywista omyłka i że opłata za prowadzenie rachunku nie wynosi 0zł tylko 25 zł. W związku z tym chce zamknąć tam konto.

Czy ktoś w związku z ostatnimi zmianami wypowiedział już im umowę? W jaki sposób wytransferować pozycje. Nie mogę przecież sam sobie sprzedać i kupić akcji w innym biurze bo podpada pod MAR. Nie wiem też czemu miałbym płacić 1% za transfer papierów skoro cała akcja odbywa się z inicjatywy mbanku a nie mojej. Miał ktoś już z nimi styczność? Są skłonni anulowac lub chociaż negocjować opłatę za transfer papierów?
  • 9
@dobrabajera: Co się odbywa z inicjatywy banku? Dostałeś informację, że opłata się nie zmieni, czyli będzie wynosiła tyle ile do tej pory.

@kuite22: Mylisz (albo oboje mylicie) eMaklera z BM mBanku to są dwie różne usługi.
To co podałeś dotyczy eMaklera
Natomiast w BM mBanku jest tak:

25 zł / opłata półroczna1
jeżeli podałeś nam swój adres e-mail oraz chcesz otrzymywać komunikację elektroniczną
lub
50 zł / opłata półroczna1
jeśli
@MilionoweMultikonto: Są dwie opcje.
1. Sprzedajesz, przenosisz kasę i odkupujesz.
Tym sposobem musisz zapłacić prowizję od handlu i jest to zdarzenie podatkowe, więc opłacalność to mocno indywidualna kwestia.

2. Bezpośredni transfer papierów, tu mBank bierze 0,95% wartości (min. 50 PLN GPW / 20 EUR zagranica) [Do kwietnia, bo później będzie 1% i min. 50/100 PLN)
Docelowy makler może mieć opłatę za przyjęcie papierów, trzeba też się upewnić czy ma dostępne te