Wpis z mikrobloga

@Osobnik_unikajacy Ogólnie aktualnie jest teraz ciężko znaleźć pracę z powodu inflacji. Było dużo zwolnień i redukcji zespołów. Jest kryzys. Jak chcesz coś znaleźć jako programista to musisz samemu coś sobą zaprezentować na rozmowe rekrutacyjnej (na jej części praktycznej, gdzie dadzą Ci jakieś zadania fo wykonania). Rób portfolio też po godzinach, bo to mocno ułatwi sprawę.
@Gorkel wiesz co, ja ogólnie to za parę miesięcy skończę fizyka na uniwersytecie w Walii, ale wracam do pl, bo to nie dla mnie. I ogólnie czuję większy pociąg do informatyki niż fizyki, ale nie wiem czy jest sens, a z drugiej strony nie chce nic żałować. A na portfolio to w sumie już zacząłem pracować
za nie długo będę inz. Fizyk i #!$%@? nie wiem do dalej. Zastanawiam się, czy nie iść na inżynierke z informatyki


@Osobnik_unikajacy: Jak już to idź na magisterkę od razu.
Ja zawsze kierowałem się w stronę fizyki ale na studia poszedłem trochę bardziej w inżynierię bo bałem się braku pracy jak teoretyk. Kontynuowałem ścieżkę na II stopniu już na innej, lepszej uczelni, ale gdy tylko mogłem dobierałem przedmioty z fizyki teoretycznej
@Osobnik_unikajacy: Jest bardzo duża konkurencja na rynku IT, każdy się nasłuchał jakie są w tym zarobki i każdy chce być teraz programistą. Musisz naprawdę coś sobą prezentować żeby znaleźć pracę. Ogólnie pomysł na przebranżowienie jest jak najbardziej zrozumiały w twoim przypadku ale musisz wiedzieć w jakie gówno się pakujesz. Studia informatyczne to nie jest kurs programowania, musisz siadać po godzinach samemu się uczyć. Sam jestem teraz na 3 semestrze informatyki i
@Osobnik_unikajacy: Ogólnie polecam też same studia tutaj. Darmowe, ludzie z całego świata, super podejście, rynek pracy otwarty na studentów i znośny klimat. Jeśli studiowałeś w UK to raczej bym się tak nie bał o brak pracy.