Wpis z mikrobloga

jak to jest teraz z kartami muzycznymi zintegrowanymi,
szukam płyt głównej do ryzena 3600 z dobrą integrą do amplitunera 7.1 czy jednak lepiej dedykowana? z wyjściem optycznym
druga sprawa, mam zestaw x540 logitecha i chcę go podpiąć pod 2 komputery na raz, mam win xp + win 11 da radę to ogarnąć bez przepinania kabli? oczywiście gra jeden w danej chwili.
co się stanie jak się wepnę do subwoofera takimi rozgałeźnikami?
https://allegro.pl/oferta/kabel-rozdzielacz-mini-jack-3-5mm-aux-2x-sluchawki-11490323943
i przez to podepnę komputery?
#pcmasterrace #audiovoodoo #technologia #komputery
  • 13
  • Odpowiedz
@mati1990: Ok, nie wziąłem pod uwagę, że potrzebujesz Dolby Atmos TrueHD.

Twoja karta graficzna (rtx2060) obsługuje HDMI 2.0, czyli potrafi wypuścić sygnał 4k 120Hz + Dolby Atmos, ale zabraknie jej przepustowości do Dolby Atmos TrueHD. Dopiero karty rtx z serii 3000 posiadają odpowiednie wyjście HDMI.

Podobnie będzie z wyjściem optycznym, zabraknie przepustowości dla Dolby Atmos TrueHD.

Tak więc sorry za zamieszanie. Rzeczywiście potrzebujesz jakiejś dedykowanej karty dźwiękowej, która będzie w stanie
  • Odpowiedz
@mati1990: A jeszcze co do marek amplitunerów. Zdecydowanie wybierałbym pomiędzy Yamahą czy np. Denonem i raczej omijał Onkyo. Swego czasu ich amplitunery słynęły z bardzo dużej awaryjności. Przegrzewał się procesor wideo i po 2-3 latach praktycznie zawsze padał. Możliwe, że nowsze współczesne modele mają to już poprawione.

Inna kwestia, to że Onkyo w 2022 roku ogłosiło upadłość i zostało wykupione przez spółkę, która kolekcjonuje takie marki i produkuje nie zawsze najwyżej
  • Odpowiedz
  • 0
@anonimowy_obserwator: ok ale jak to spiąć żeby nie było problemów ogólnie się naczytałem że to ni cholery nie chce działać jak gdzieś się użyje złego kabla czy próbował zmusić gt1030 do odpalania dźwieku atmos
  • Odpowiedz