Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór Mireczki. Szukam #router tak do +\- 1tys. Będzie wykorzystywany w domu, przy internecie światłowodowym 500Mb. Mam w domu dosyć grube ściany także przydałoby się żeby mial mocny sygnał WiFi, bo obecny potrafi czasem zgubić zasięg, i w sumie to tyle z moich wymagań :D polećcie proszę jakiś najlepszy w takim budżecie #siecikomputerowe #internet #informatyka
  • 5
  • Odpowiedz
No to od biedy dwa routery ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tutaj najlepiej by się wypowiedział jakiś normik sieciowy, ja swój problem rozwiązałem Routerem mikrotika AX3, tylko tutaj jak byś chciał coś więcej ustawić to konfiguracja do najprostszych nie należy. No i z wifi i tak w pewnym momencie bariery nie przebijesz, jest limit w europie na moc nadajnika i tutaj nic ci już nie pomoże.
  • Odpowiedz
@kodul5827: @Sierran Mikrotik ax3 niby spoko sprzęt i w końcu zrobili coś z sensownie działającym WiFi, ale to Mikrotik więc konfiguracja dla sieciowców amatorów a nie laików.

Przed zakupem warto się zapoznać z RouterOS i wprawić się w jego konfigurację. Mikrotik oferuje testowe urządzenie pod adresem https://demo.mt.lv, można przetestować zarówno przez WebFig jak i WinBoxa który przy Mikrotikach jest docelową metodą konfiguracji.

Ale w przypadku grubej ściany trzeba po prostu
  • Odpowiedz