Wpis z mikrobloga

#jedzenie #oszukujo #burgerking #promocje
Ile razy się zetknęliście, gdy kupowaliście jedzenie w burger king przy kasie, że nie wydali wam kuponu na Whoppera Junior gratis lub dopiero po waszej interwencji? (promocja działa chyba tylko przy kupnie przy tradycyjnej kasie, w e-kiosku się nie spotkałem).

Kilka sytuacji z którymi się spotkałem:
-widzę, że się drukuje kupon (3 częściowy przy płatności gotówką), babka odrywa kupon, kładzie sobie obok do pojemniczka, a daje tylko paragon i numerek. (pojemnik był już pełny kuponów, które nie trafiły do klientów)
-odrywa, od razu kładzie pod ladę

Za każdym razem jak to widzę szlag mnie trafia. Nie raz się prosiłem kasjerkę by mi dała kupon, który się wydrukował dla mnie. Kiedyś chyba nawet grzebała w śmietniku. Sytuacja między innymi w Złotych Tarasach i paru innych miejscach. (Najgorzej gdy kasa fiskalna jest pod ladą wtedy trudniej to zauważyć, trzeba patrzeć na ruchy rąk i może nawet wyostrzyć słuch). Raz się chyba zdarzyło, że ktoś przeprosił.

Jeśli znacie kogoś kto pracuje lub jeśli wy pracujecie w tej sieci to zapytajcie znajomych/powiedzcie czemu taka sytuacja ma miejsce.
Czy centrala wam każe? (w co wątpię)
Czy Kierownicy każą? A Jeśli każą to czy karzą za każdy wydany kupon? (czy lokal płaci za takiego zrobionego burgera/ wydany kupon?)
Czy sprzedajecie/ wykorzystujecie lub wasi znajomi te kupony które się należą klientom?

Jak będziecie jeść, idźcie to normalnej kasy i tam zamawiajcie lub obserwujcie kasjerów czy innym klientom nie dają kuponów.

Może ktoś to czyta z centrali i się wypowie, przeanalizuje kilka- kilkanaście minut monitoringów z każdego lokalu, jeśli ma dostęp do nagrań. ;P

#prawo Czy nie wydanie kuponu może być traktowane jako oszustwo lub innego rodzaju przestępstwo/ wykroczenie?
  • 4
  • Odpowiedz
@pandolin: tak, za ankietę. Jak wypełnisz to przy zamówieniu za min 10 zł dają burgera. Kupując 2 cheesburegery za 10 zł (promo), dostajesz burgera gratis ;p. Ja biorę 2 burgery i czasem dolewkę. Za 13 zł mam 3 burgery i napój :P

@Christmasreal nie raz się dopominałem. Szkoda, że ten temat się nie rozwinął i nie ma jak sprawdzić w ilu miejscach tak traktują klienta.
  • Odpowiedz