Wpis z mikrobloga

#kanalzero #media #dziennikarstwo

Próbowałem się dodzwonić 90 razy do studia w trakcie programu.

Od 15 lat pracuję w ogólnopolskich mediach prywatnych i publicznych. Nie oglądałem tej rozmowy od początku ale jak zacząłem, nie umiałem przestać. Krzyczałem do ekranu...

To jest z jednej strony piękne, że pluralizm medialny uosobił się w tej rozmowie i on został dopuszczony do głosu, jednocześnie o ironio to człowiek który dla zaniknięcia pluralizmu mediów zrobił baaardzo dużo... A może nie on, tylko politycy, a on po prostu tam w TVP był i działał zgodnie z zasadą "when in Rome do as Romans do"... Oceńcie sami.

Słuchając tej rozmowy, tego wybielania tego co się działo przez ostatnie 8 lat krzyczałem do ekranu. Nawet to, że we wspólnych momentach były uśmieszki, że przez tyle czasu następował mało przerywany strumień świadomości, to wszystko jest dla mnie niesmaczne.

Stanowski jest mistrzem, zyskał wyświetlenia, stanął po stronie pluralizmu, nie pójdzie w Polskę opinia że współuczestniczył w tym "wybielaniu"... nawet ostatnie podsumowanie go broni, ale we mnie jakoś niesmak pozostał.

Miałem pytania czy gość podziela zdanie prezesa, że pluralizm mediów jest tylko wtedy jeśli TVP jest w swoich treściach w opozycji do największej telewizji sprzyjającej opozycji czyli według niego TVN...

Co on na pozycję polski w rankingu wolności mediów od czasów kiedy przejęli władzę sympatyczni panowie i panie z PiSu. Nie licząc ostatniego wzrostu który jest cudem nie dlatego że się faktycznie poprawiło.

Czy zna definicje misji mediów publicznych

A także jak wyobraża sobie TVP wypełniające misje i np. usuwające logo #wosp

Jakoś wewnętrznie jest mi dziś źle...
  • 9
nawet ostatnie podsumowanie go broni, ale we mnie jakoś niesmak pozostał.


@kollataja123:

Siedzi dwóch sędziów w pokoju. Wpada adwokat, do jednego krzyczy: Pies pana żony pogryzł psa mojej żony. Psa trzeba było operować, żona ataku dostała, albo zapłaci mi pan 10 tysięcy, albo składam pozew. Sędzia pomyślał chwilę, wyjął dziesięć tysięcy, zapłacił, adwokat wyszedł. Na to drugi sędzia pyta: Ty, czemu zapłaciłeś? Nie masz ani żony, ani psa. Na to sędzia
  • 0
@jozef-dzierzynski wiem, on potrafi okrągło odpowiedzieć na każde pytanie. Ale wydaje mi się że te moje są raczej precyzyjnie zdefiniowane (np pluralizm czy misja mediów publicznych ) i mogłyby pokazać manipulacje w przypadku okrągłej odpowiedzi albo być jakaś formą podpowiedzi dla Stanowskiego, który by takie wątki może wtedy pociągnął.
@kollataja123: Nie martw się ja Ci odpowiem za niego dokładnie tak jakby on odpowiedział ( ͡° ͜ʖ ͡°):

czy gość podziela zdanie prezesa, że pluralizm mediów jest tylko wtedy jeśli TVP jest w swoich treściach w opozycji do największej telewizji sprzyjającej opozycji czyli według niego TVN...


@kollataja123: To jest pytanie z tezą, poza tym nie widziałem żeby prezes Kaczyński kiedykolwiek tak mówił, proszę jego zapytać.
_______________________________________________________
  • 0
@januszerka powołałem się na fakt pracy w mediach, bo naprawdę nie każdy wie jak to wygląda / wyglądało przed PiSem od środka. Nie każdy spoza branży zauważy te wszystkie półprawdy dotyczące szumnych medialnych "haseł" typu pluralizm, misja itd. Łatwo jest sobie tym gębę wycierać. Ale spoko, możesz mnie, zaszufladkować, wrzucić do jednego worka ze wszystkimi innymi którzy piorą mózgi, przecież się znamy od lat...
  • 0
@arinkao i wtedy wchodzi prowadzący albo ja przez telefon i mówię że w tym pytaniu nie ma tezy, a parafraza albo i dosłowny cytat z prezesa z okresu kiedy wrogie siły przejmowały TVP, czasu kiedy sojusznicze wypowiedzi cytowali gdzie się da i ustawiali do zdjęć w jednym szeregu z nimi, a Pereira jak wspominał, śledzi poczynania prezesa od około 2005 roku, rzekłbym jest jego skrybą jak Jaskier Wiedźmina i że nawet jeśli