Wpis z mikrobloga

@Tuciemam69: no cóż, jak na okresie próbnym sobie lezales na paletach, to nie jesteś zbyt bystry. Tak to miałbyś ochronkę, najpierw musieliby Ci dać upomnienie, potem naganę i dopiero zwolnienie, a na próbnym po prostu narka.

Ale spoko, teraz będziesz miał czas, by poleżeć w domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
najpierw musieliby Ci dać upomnienie, potem naganę i dopiero zwolnienie


@macan: Nie ma czegoś takiego jak kolejność stosowania kar, że dopiero zwolnienie może być na końcu. O tym decyduje pracodawca. Jeden za leżenie na paletach da upomnienie, drugi #!$%@? a trzeci wywali na zbity pysk.
  • Odpowiedz
@HuGho: nie masz racji. Tak się składa, że trochę ogarniam prawo pracy i to, co można, a czego nie. Za takie zwolnienie dyscyplinarne w przypadku kogos zatrudnionego na UOP pracownik może pójść do sądu pracy i wygra. Nie możesz nawet za to zwolnić pracownika z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Tzn. Możesz, wszystko możesz, ale jak gość pójdzie do SP, to Ci dowali.

Takie zwolnienie od razu to może być tylko za rażące
  • Odpowiedz
@macan: XD Nie no serio, daj spokój. Ja żyję z prawa pracy już kilkanaście lat. Dyscyplinarka za opierdzielanie się w pracy to norma w przypadku posad niewymagających szczególnych kwalifikacji. Za wypowiedzeniem za to też można zwolnić, bez problemu. Przepisy powszechnie obowiązujące nie zawierają katalogu, nawet otwartego, przyczyn wypowiedzenia uop. A do sądu zawsze można iść, oczywiście. Inna sprawa, czy warto tracić rok na to. Bo teraz nawet pozwy z odwołaniami od
  • Odpowiedz
@Tuciemam69: okres wypowiedzenia liczony od najbliższej soboty. Zawsze byś więcej zarobił, czasem pracodawcę zachowuje ten okres wypowiedzenia, ale zwalnia Cię z obowiązku świadczenia pracy.

@HuGho pozew zawsze można złożyć (nie w tym wypadku, porozumienie, poza tym dla tygodnia, czy dwóch nie ma co się bawić), ale przy okresie wypowiedzenia 3 miesiące już bym się nie wahał. Widziałem dużo przypadków jak HR owiec się zdziwił, bo sąd praktycznie zawsze bierze stronę pracownika.
  • Odpowiedz
Nie ma czegoś takiego jak kolejność stosowania kar, że dopiero zwolnienie może być na końcu. O tym decyduje pracodawca. Jeden za leżenie na paletach da upomnienie, drugi #!$%@? a trzeci wywali na zbity pysk.


@HuGho: Każdy sąd pracy ci to uwali, bo z 52 nie możesz #!$%@?ć od razu, jeśli przewinienie nie było jakieś tęgie lub nie mieści się w podstawowych wymogach do 52 (np. utrata uprawnień wymaganych do pracy, wpisy
  • Odpowiedz
okres wypowiedzenia liczony od najbliższej soboty.


@macan: Nie. Okres wypowiedzenia liczy się od momentu możliwości zapoznania z oświadczeniem woli pracodawcy. Wskazane w KP okresy to okresy minimalne, sądy wielokrotnie na to już zwracały uwagę. Do ich upływu konieczny jest jedynie upływ pełnych tygodni (sobota-sobota) lub miesięcy kalendarzowych. To co innego.

pozew zawsze można złożyć (nie w tym wypadku, porozumienie


Otóż w każdym przypadku można złożyć. Także przy porozumieniu. Trzeba po prostu,
  • Odpowiedz
@tellet: Nie wypisuj głupot. Nie ma takiej kolejności. Sądy tego nie wypominają, bo nie ma podstawy prawnej żeby to robić. Liczy się ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków przez pracownika. A słowo "ciężkie" można interpretować na milion sposobów.
  • Odpowiedz
@HuGho: mamy wtorek. Jeśli dziś złożę wypowiedzenie, a mam 2 tyg. Okresu wypowiedzenia, to pracuję ten tydzień i dwa kolejne. Sam napisałeś minimalny, więc minimalnie 2 pelne tygodnie liczone sobota-sobota.
  • Odpowiedz
  • 0
@macan no tak, minimalne. Czyli jeśli dziś złożysz wypowiedzenie z okresem 2 tygodnie to okres wypowiedzenia zaczyna biec od dziś natomiast kończy się z upływem pełnych dwóch tygodni liczonych sobota-sobota. Proste.
  • Odpowiedz