Wpis z mikrobloga

@WielkiNos: Fakt posiadania narządów nie definiuje płci. Przykład: 100% chłop traci dolną połowę ciała. Czy umiera jako istota bezpłciowa? Nie, bo biologicznie liczy się fakt posiadania chromosomów XY, a nie fakt posiadania czy nie posiadania prącia.
@Szarozielony: A jakie to ma znaczenie? Takie sytuacje występują, podałem ci przykład jednej co do której nie ma wątpliwości. W nauce nie ma czegoś takiego, że "na oko każdy kto ma fiuta jest chłopem" xd Na chłopski rozum sobie tak możesz przyjąć, ale biologom to nie wystarcza. https://pl.wikipedia.org/wiki/System_determinacji_p%C5%82ci_XY Polecam też sobie poczytać ten fragment o zaburzeniach, jak ktoś dalej uważa że płeć jest determinowana przez genitalia.
@deletenomads: Co za debilny przykład xD. Jak stracę rękę, to dalej jestem, człowiekiem. Fakt posiadania narządów definiuje moją płeć, chyba że jestem mutantem, ale to nie tworzy innej płci, tak samo jakbym miał trzecią rękę, nie powoduje, że nie jestem człowiekiem.

@WielkiNos Są tylko urojenia i mutacje, nie ma więcej niż dwóch płci. ¯\(ツ)/¯
@deletenomads: A w jaki sposób utrata dolnej części ciała miałby odebrać płeć? Nie może, dawanie takiego przykładu jest głupie, i nie o to chodzi na ten temat.

Tak samo brak lub posiadanie więcej ręki nie tworzy innej rasy, tak samo Chromosomy płci nie tworzą nowych płci, nawet jeśli uległy mutacji. I o to chodzi w sprawie, że istnieją tylko dwie płcie. Ludzie nawet bez mutacji zaczęli mieć urojenia i wybierać sobie
@Czarny-rycerz_40k: "Trzecia płeć" w różnej formie jest zjawiskiem kulturowym, a nie stricte biologicznym, i nie ma związku z chromosomami. Pisałem w kontekście tego, że pojawił się argument jakoby fakt posiadania lub nie posiadania prącia definiował płeć biologiczną, co nie jest prawdą (pic rel). Jeśli chodzi o te kryteria, i w ogóle o płeć biologiczną to polecam sobie poczytać całość (nie jest to napisane przez jakiegoś działacza LGBT ani lewaka przekupionego przez
deletenomads - @Czarny-rycerz_40k: "Trzecia płeć" w różnej formie jest zjawiskiem kul...

źródło: 1

Pobierz