Wpis z mikrobloga

Czy na ios można robić automatyzacje np:

Jeśli uruchomiono dane aplikacje wlacz lokalizacje(przyczym jeśli aplikacja zostanie zminimalizowana lokalizacja wylacza sie)

Jeśli włączono ladowanie włącz hotspot.

Jeśli aktywny hotspot oraz poziom baterii spadnie poniżej np 75proc to zasygnalizuj dźwiękiem i wibracją.

Od godziny 22:00 do 6:00 ogranicz możliwość naładowania baterii do poziomu powyżej 85proc tak aby podłączając telefon na całą noc nie utrzymywać 100proc baterii.(choć w zasadzie nie wiem czy to w jakiś sposób oszczędza baterie?)

#telefony #apple #ios #iphone
#pytanie
  • 26
1. No to sobie ustaw lokalizację "Gdy używam aplikacji" dla każdej z aplikacji.
2. Aplikacja skróty.
3. Nie ma takiego wyzwalacza jak "jeśli aktywny hotspot", ani nie da się sprawdzić jego stanu.
4. Aplikacja skórty i smart gniazdko pod homekit, ale w sumie nie wiem po co Ci to
@cotozazycie: tak jak kolega wyżej napisał, a jeśli chodzi o to ostatnie to w iphonie 15 można teraz ustawić tak, że nigdy nie będzie ładował się powyżej 80%, w starszych modelach możesz ustawić sobie optymalizowane ładowanie i jak będziesz codziennie zostawiać telefon na noc do ładowania to się nauczy po kilku dniach, żeby ładować do 80% i dopiero przed pobudką kończyć do 100%
@Viperer:

4 niekoniecznie potrzebna. Głównie chodzi o 2 bo nie mam normalnego internetu ale duży pakiet na telefonie i gdy siadam do laptopa kładę tel na ładowarce i równocześnie automatycznie włącza się hotspot. Po godzinie od rozłączenia z się laptopem hotspot zostaję wyłączony. Skrótem musiałbym ręcznie wlaczyc hotspot?

3. Tel po położeniu na ładowarce dosyć szybko się naładuje ale załóżmy, że go zdejmę a nadal korzystam z hotspota wówczas bateria dosyć
2. Nie. Włączy Ci automatycznie. Robisz automatyzację "Ładowarka" i druga "Jest odłączona" - akcja "Skonfiguruj Hotspot osobisty". Zakładam też, że nie chcesz włączać hotspota w innych sytuacjach, więc możesz sobie zrobić np. na zasadzie trybów skupienia lub w konkretnych godzinach - to już zależy od Twojej konkretnej sytuacji.

3. No to tutaj podobna sytuacja, możesz sobie zrobić tryb skupienia "Hotspot" i wtedy zrobić automatyzację "Poziom baterii" i ustawiasz co chcesz. Mogę Ci
@Viperer:

No nie mam obecnie IP dopiero rozwazam zakup, na Samsungu nie ma z takimi procedurami problemu. Czyli jednym słowem da się zrobić procedurę "2" polegająca na tym, że w momencie startu ladowania włącza się hotspot i wylacza godzinę po rozłączeniu się z laptopem? Oraz "3" przypominajka gdy poziom baterii spadnie poniżej 75proc jeśli aktywny jest hotspot?
@cotozazycie: Jeszcze raz.
2. w momencie startu ladowania włącza się hotspot - tak
wylacza godzinę po rozłączeniu się z laptopem - w teorii tak, ale musiałbyś ustawić skrót, który odmierza godzinę, co jest bez sensu. Nie może być od razu?
3. przypominajka gdy poziom baterii spadnie poniżej 75proc jeśli aktywny jest hotspot? - nie da się ustawić "jeśli aktywny jest hotspot", możesz to obejść np. jeśli włączony jest tryb skupienia lub
@Viperer:

Hotspot nie może się wylaczyc w momencie odłączenia ladowania bo może być tak, że odbieram telefon, piszę smsa a ciągle jestem przy laptopie I potrzebuje połączenia. Potem odkladam tel na ładowarkę i dopiero po godzinie braku połączenia jest "pewnosc" że wyszedłem z domu i położyłem się do snu. I to jest w zasadzie najważniejsza niezbędna dla mnie automatyzacja.

Choć można też to zrealizować na zasadzie jeśli telefon połączony przez bluetooth
@cotozazycie: jest w skrótach opcja "czekaj x sekund". W teorii działa, tylko nie wiem czy przy tak dużej wartości nie będzie ubijać automatyzacji w tle. W dodatku w modelach z wyspą będzie to cały czas wisieć na wyspie (nie wiem jak w modelach bez wyspy).

Jestem prawie pewny, że można to jakoś obejść, tylko nie znam Twojego konkretnego korzystania z urządzenia.
Pamiętaj, że jeszcze jest temat false/positive. Używasz tego urządzenia tylko
Na screenach masz wszystkie wyzwalacze automatyzacji. Wszystko musi być oparte na tym, aby mogło być automatyzacją, a nie skrótem. Niektóre z nich wymagają jeszcze potwierdzenia uruchomienia, ale raczej większość już ma opcję "Uruchom od razu".

Potem już wewnątrz automatyzacji możesz jeszcze kombinować z funkcją "Jeśli". Ale tak jak pisałem, nie wszystko jest, nie da się ustawić "Jeśli hotspot jest włączony".
@cotozazycie: No to jest jeszcze jedna rzecz, która może Cię zmartwić. iphone automatycznie wyłącza hotspot przy braku aktywności przez 90 sekund. I tego nie da się zmienić. Generalnie jak popatrzysz w internet, to ludzie narzekają na Hotspot w iphonach.
@Viperer: heh, no tak. W gruncie rzeczy... kto normalny używa hp z telefonu jako podstawowego łącza?.... Producentowi nie przyszło to nawet do głowy. ;)

To akurat nie jest tragedia, bo zwykle gdy włączę laptopa to nie wyłączam go dopóki nie wychodzę albo nie kładę się spać więc 3 minuty w zasadzie jest ok. Byle tylko HP działał stabilnie na tym jednym urządzeniu.

Więc ostatecznie:
Wyzwalacz:
"Ładowarka"
akcja:
"włącz hotspot"

brak odwróconej
@cotozazycie: No to w teorii problem z wyłączaniem hotspota masz rozwiązany.

Zakładam, że osobno router nie wchodzi w grę?

Z Macbookiem hotspot działa nieźle, ale znając Windowsa to mogą się nie polubić xD
Popytaj znajomych, może ktoś ma jakiś starszy iPhone w szufladzie i Ci pożyczy na 2 dni do testów.

90 sekund to 1,5 minuty, nie 3 :)