Wpis z mikrobloga

Cześć. W najbliższych miesiącach chciałbym zarejestrować JDG z VAT w mim domu, ale rodzice nie za bardzo chcą się zgodzić bo budynek nie jest odebrany (nieukończona budowa). Boją się, że Nadzór Budowlany dostanie info np. od US, że jest prowadzona JDG w tym domu.

Myślicie, że jest jakieś ryzyko? Ja czytałem na necie to raczej donos od sąsiadów mógłby być przyczyną kontroli, a nie info od US.

#ksiegowosc #podatki #dzialalnoscgospodarcza
  • 9
  • Odpowiedz
@kwasixx: to co czytasz w necie to prawda. Co więcej nawet wydziały sądów dot spółek się ze sobą nie komunikują, a us i nadzór budowlany to 2 odrębne byty. Weź rodzicom powiedz że to tylko na chwilę zanim wynajmiesz jakąś małą kanciapę :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Winatuska: tak jest adres nadany, ale rodzice nie czerpią informacji z neta tylko od tego co kiedyś tam gdzieś usłyszeli i tyle. Ja podejrzewam, że dałbym im radę to wytłumaczyć, ale jeśli jakimś cudem by wpadła kontrola od NB to by pewnie na mnie było xD
  • Odpowiedz
@kwasixx: mój wujek już ze 20 lat ma nieodebrany budynek i normalnie tam mieszka, a ja mam na jego adres firmę, choć budynek jeszcze inny. Jeżeli nie przyjmujesz tam klientów to nic nie grozi.
  • Odpowiedz
@kwasixx: to tylko niech ci dadzą prawo do pokoju. Generalnie nawet urząd gminy nie wie czy dom jest odebrany czy nie, jak zgłoszony jest do podatku.
  • Odpowiedz