Wpis z mikrobloga

Od miesiąca albo dłużej mam taką czerwoną powiekę. Nawikzam tą tłustą maścią ziaja i czasem zblednie, ale zaraz potem znowu jest czerwone, potem suche, pęka i swędzi tak że nie da się tego opisać.

Polecicie coś skutecznego? Nie chce mi się iść do dermatologa, bo raz byłem to mi przepisał jakiś drogie go..no które powodowało tylko pieczenie (miałem obie powieki takie), ostatecznie udało mi się czymś tam się z tym uporać ale nie pamiętam już czym bo to było z 7 lat temu.

#zdrowie #dermatologia #skora #pytanie #apteka
Lukiak - Od miesiąca albo dłużej mam taką czerwoną powiekę. Nawikzam tą tłustą maścią...

źródło: IMG_20240214_155858

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Lukiak: Pieczenie + mega drogi to mi pod to pasuje, więc podchodzi mi to pod łuszczycę powiek, bo to chyba jedyny lek używany blisko oczu. Możliwe też, że to był Elidel. Tak szczerze, to tak wrażliwe miejsce, że nie wiem czy uda się bez takich leków jeżeli to łuszczyca. Bez kontaktu z lekarzem przy oczach nie szalałbym ze specyfikami. Jest mnóstwo naturalnych w miarę tanich preparatów na łuszczycę, z jakimiś olejami
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 0
@winterberrysandwich no dobra jednak podejdę do tego dermatologa.

Teraz mi się przypomniało że to była jakaś maść ze sterydami. Ale nie wiem czy to od niej mnie piekło i nic nie dawało czy to było coś innego.

Cóż, trzeba spróbować
  • Odpowiedz
@Lukiak: smarowanie to tak średnio, jak szczypie to lekko spirytusem salicylowym (nie za często, rzadko), nie do oka i nie otwierać oka zanim spirytus odparuje, smarujesz z palca odrobinę tego spiryta
  • Odpowiedz