Wpis z mikrobloga

Moje postanowienia na post:
- nie jem mięsa
- nie jem słodyczy ze sklepu (domowe ciasto może być)
- palę codziennie co najmniej 250kcal z ćwiczeń (dawno się nie ruszałam więc chcę zacząć bardziej od budowania zdrowych nawyków i przyzwyczajania do ruchu)

Od zeszłego roku udało mi się rzucić papierosy (na razie na rzecz e fajek ale generalnie mało ich palę i bardziej traktuję je jako element przejściowy).

Dlaczego chcę nie jeść mięsa w poście? Otóż mam poczucie, że totalnie nie umiem gotować obiadow bez miesa i potrzebuje bodźca żeby nauczyć sie przyrządzać smaczne posilki bez niego. Po poście chciałabym rzadziej gotowac obiady z miesem (obecnie niemal każdy z nim jest). Dodatkowo chcę sprawdzic jak zareaguje mój organizm i czy zauważe jakieś pozytywne zmiany. #post #motywacja #rozwojosobisty
  • 17
  • Odpowiedz
@paczelok na mnie aż tak nie wpływają treści tutaj, traktuję je bardziej jako punkt widzenia pewnej grupy osób ale mam świadomość, że zdecydowana większość ludzi mysli i żyje inaczej.
  • Odpowiedz
@MorningStarR z warzywami warto spróbować, ale też poczytaj, rozplanuj sobie bo po pierwsze teraz jest dosyć słaby czas na warzywa, po drugie sprawdź te które mają wysoką ilość białka, czy ewentualne uzupełnienie dania nabiałem. Ale nie schizuj, najważniejsze żeby smakowało i żebyś się dobrze czuł. Z mojego doświadczenia polecam kuchnie azjatycka i dania typu curry, szybkie i pożywne
  • Odpowiedz
@MorningStarR wyobrazasz sobie jak w epoce lodowcowej ludzie pierwotni radzili sobie bez miesa...? Przeciwnie - mieso bylo i powinno byc nasza podstawa zywieniowa. Wspolczesnie plemiona zywia sie glownie miesem, bo zwierzeta sa wszedzie. Glodowka -pewnie, ale jesli mialabym cos ucinac to pszenice, kasze, owoce i cukry wszystkie, bo to bylo wlasnie rzadkie i sezonowe.
  • Odpowiedz
@zbrodnia_i_kawa tylko w czasach pierwotnych jak się upolowało to najadało do syta i nie była to zapewne sytuacja codzienna. Teraz mamy w markecie mięso na wyciagniecie reki przez co zapewne spożywamy go wiecej. Owoce i zboza sa zrodlem cennego blonnika waznego dla pracy jelit wiec ich nie chce ograniczac.
  • Odpowiedz
@MorningStarR: To, że nie jesz mięsa i słodyczy to nie jest post. I fakt, codzienne jedzenie mięsa(szczególnie czerwonego) może mieć tez negatywne skutki, ale trzeba zadbać o jedzenie wartościowego białka z wszystkimi aminokwasami (jajka, ryby, a jeśli białko roślinne to trzeba jeść kilka rodzajów, bo każde z osobna nie jest pełnowartościowe).

Jak chcesz zrobić post najmniejszym wysiłkiem to robisz intermittent fasting 8h. A zamiast mięsa to możesz przeciez rybę upiec/podsmażyć. Kotlety
  • Odpowiedz
@zbrodnia_i_kawa w takim razie dlaczego człowiek nie ma zębów jak typowy drapieżnik tylko uzębienie niemal identyczne jak szympans, który zjada też mięso ale głównie żywi się jednak roślinami? Człowiek dzięki inteligencji był w stanie podbijać nowe tereny i się dostosowywać jednak pochodzi z terenów ciepłych.
  • Odpowiedz