Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #warszawa #przemysleniazdupy

Czemu nikt w Polsce nie rusza RODów?
Przecież to są grunty w centrach miast, które służą garstce emerytów.

Nawet nie chodzi o to żeby je zabrać i koniecznie betonować budując tysiące mieszkań,
ale można z nich równie dobrze zrobić parki dostępne dla wszystkich, a nie jakieś zamknięte księstwa udzielne dla wybranych z ujemną wartością dla innych,
bo co najwyżej można tam poczuć zapach palonych liści i libacje bezdomnych.

A tak wygląda przestrzeń 1 km od metra wierzbno i 4km do pałacu kultury.
analboss - #nieruchomosci #warszawa #przemysleniazdupy

Czemu nikt w Polsce nie rusza...

źródło: metro wierzbno 1 km

Pobierz
  • 333
@analboss w ogóle to mi przypomniałeś, że moi dziadkowie mają dwie takie działki i nie korzystają, i raczej korzystać nie będą, więc może sobie tam pomidorki posadzę
@analboss: no tak zabierzcie jeszcze emerytom działeczki debile ośmiogwiazdkowe, żeby już zostało im tylko siedzenie przed tv i zdychanie a deweloper zbuduje dla Oskarków i Juleczek osiedle, w którym i tak nie kupią mieszkania bo nie mają zdolnosci kredytowej.... Starsze pokolenia nawet te z PRL miały znacznie więcej rozumu i godności człowieka niż obecne niewolnicza tłuszcza.
Ufff jak dobrze, że moja działka na RODosie w planie zagospodarowania jest przeznaczona pod budowę obwodnicy śródmiejskiej, przynajmniej żaden deweloper nie postawi tam "kameralnego" osiedla jak wykop już wszystkie RODy im odda. A zanim dojdą z realizacją do etapu gdzie będą musieli zlikwidować mój ROD to jeszcze 15 lat minie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jako działkowicz/z perspektywy członka choć bardziej budowlańca powiem Ci tak... Kilka lat temu byłem odpowiedzialny za elektryfikacje naszego ogrodu. Jako młody człowiek... widzę (i czuję) stary PRL-owski beton co mnie drażni ostro. Z moim charakterem nawet zdarzyło mi się #!$%@?ć struktury wojewódzkie i delegatów. Dostałem nawet odznaczenie, na które leje centralnie, bo mi o nie nie chodziło. Dla mnie ROD jako mieszkaniec bloku to miejsce gdzie mogę wyjść z 4 ścian, rekreacji,
Dzięki tej formie "własności" jest to dostępne nie tylko dla najbogatszych ludzi i kupowane tylko dla maksymalizacji zysków, ale przede wszystkim dla prawdziwych pasjonatów ogródków działkowych ceniących sobie bycie częścią wspólnoty, w której korzystają z wspaniałych okazji do socjalizacji z innymi działkowiczami i uprawiają agrest czy inne pomidory.


@WielkiNos: Oczywiście. W latach 90 kiedy taki jegomosc zalatwil sobie miejscowe, tez na pewno kosztowalo odstepne 80k xD Nic a nic nie ma