Wpis z mikrobloga

Mireczki, chciałem zerwać gumolit pod wylewkę samopoziomującą, jest tak klejony jak na obrazku. Jak wymagających narzędzi będę potrzebował aby zrobić te robotę? Gunolit idzie oderwać rękami, ale oczywiście zostają się ślady na podłodze, i teraz nie wiem co zrobić. Jak rozumiem to nie jest ten czarny lepik, więc to nie jest trujące, tylko zwyczajny klej?
Jeśli macie jeszcze jakieś dodatkowe tipy z doświadczenia o których mógłbym nie pomyśleć to też napiszcie.
A jeśli chodzi o samą wylewkę, zastanawiam się czy brać fachowca czy samemu robić. Problem jest taki, że potrzebowałbym ją robić pokojami. Dodatkowo, nie chce się #!$%@?ć w coś takiego że jakby z jednej strony trzeba było narzucić za dużo, to mogą być jakieś ograniczenia jeśli chodzi i strop. Czy w zasadzie możnaby robić po prostu tak żeby wyrównać podłogę, w każdym pomieszczeniu osobno w minimalnej potrzebnej grubości? Tylko wtedy pewnie się nie zgodzi xd i zastanawiam się właśnie co z tym fantem poczać, no ale chętnie się nauczę nowych rzeczy
#pytanie #remontujzwykopem
interpenetrate - Mireczki, chciałem zerwać gumolit pod wylewkę samopoziomującą, jest ...

źródło: 20240215_100700

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Jak nie ma lepiku to można zerwać ręcznie, ewentualnie pomóc sobie jakimś urządzeniem oscylacyjnym. Przed wylewką musisz usunąć pozostałości po kleju. Albo da się zeskrobać ręcznie większą szpachelką, albo trzeba będzie szlifować mechanicznie.
  • Odpowiedz
@dasfax: czyli w sumie, jak mam to całym mieszkaniu, to zamawiać człowieka z mechaniczną bo ręczną i porobie dziury, i się zamęczę, albo wynająć maszynę? Myślę że lepiej nie będę całego mieszkania szpachelką lecial
  • Odpowiedz
Jak jest całe mieszkanie do zrobienia to ręcznie zejdzie sporo czasu, dziur raczej nie narobisz. Możesz robić etapami po kawałku (1-2 m2) by nie zrobić bałaganu Jeżeli chodzi o szlifowanie po zerwaniu gumolitu to potrzebujesz szlifierkę i koniecznie z przystawką do odkurzacza + odkurzacz. Co do zlecenia pracy komuś, wszystko zależy od budżetu.
  • Odpowiedz