Wpis z mikrobloga

Mam pewnien problem z kompatybilnością programu z Windowsem. Mam Windowsa 10, a potrzebuje użyć programu, który działa tylko na Windows 7. Jak najłatwiej to rozwiązać? Da się jakoś zasymulować ten system?
#komputery #windows
  • 11
@arysto2011: Generalnie błędu nie ma żadnego. Odpala się normalnie, ale podczas instalacji softu (bo to program do aktualizacji systemu w zestawie głośnomówiącym) wyskakuje error. Wyczytałem, że program po prostu od dawna jest nie wspierany i instalacja działa najlepiej na Windows 7, na nowszych nie jest to możliwe.
@arysto2011: Uruchamia się normalnie, ale problem jest ten sam jak bez tego trybu. Informacji nie ma żadnych co do błędu, bo sam program jako tako działa, ale aktualizacja się nie udaje. Aktualizacja jest po bluetooth, więc przypuszczam, że windows w tej kwestii robił jakieś zmiany i samo uruchomienie programu w trybie zgodności nie rozwiązuje problemu.
@Hehehe115: Raczej aktualizację musisz uruchomić w trybie zgodności. Ale w takim wypadku lepiej zasymulować całe środowisko - jak kolega wyżej wspomniał vmware albo Oracle VirtualBox i tam instalujesz maszynę wirtualną, której potrzebujesz, instalujesz soft i aktualizujesz. I używasz do woli.
@arysto2011: Źle to trochę opisałem. Program łączy się z zestawem głośnomówiącym przez bluetooth i w ten sposób aktualizuje oprogramowanie w zestawie. Sam program działa, tylko wywala błąd, bo prawdopodobnie nowszy system coś blokuje ten transfer przez bluetooth. Nie znam się zbytnio na tym, ale pewnie tryb zgodności działa tylko do programu, a problem jest z tym transferem przez bluetooth. Jutro się pobawię z tą wirtualną maszyną i mam nadzieję, że się