Wpis z mikrobloga

Mam niesamowitą bekę jak wykopki uważają, że podatek katastralny (popierając naszego młodego Lenina - Zandberga) uwazaja, ze podatek katastralny nagle sprawi skokowy spadek cen mieszkań, szczegolnie w dobrych lokalizacjach w duzych miastach.

Wystarczy zobaczyć na państwa Europy Zachodniej gdzie taki podatek funkcjonuje. Okazuje się, że w takiej Polsce, gdzie nie ma katastru wiecej osob mieszka na swoim niz w wynajmowanych w porownaniu wlasnie z państwami Europy Zachodniej.

Juz nie mowiac o tym, ze przy katastrze bedzie powolne gotowanie zaby, najpierw od trzeciego mieszkania, potem od drugiego, a potem od pierwszego, ale za to damy progresywny od trzeciego, moze damy jeszcze jakies wyłączenia, ze na przykład emeryci nie beda go placic i essa ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Skończy sie to tym, ze wykopek dostanie mieszkanie po babełce albo rodzicach to zamiast miec porzadny zastrzyk gotowki to bedzie musial szukac kogos, kto bedzie chcial to mieszkanie nabyc, bo go nie bedzie stac na oplacenie podatku xD. A znienawidzeni przez Was landlordzi, w dluzszej perspektywie, zostana zastąpieni przez duze firmy (przepisy o reitach mialy juz zostac wprowadzone w 2020 r., ale covid stanal temu na drodze), z ktorymi dyskusji zadnej nie bedzie tak jak z Januszem landlordem, Julka albo Oskar przyjda beda mieli napisane co maja zrobic i beda musieli dzialac wedlug procedur. Nie mówiac juz, o tym ze nagle okaze się, że państwo bedzie zmuszone zrobic porządek z dzikimi lokatorami, bo firmy beda tego wymagac, a najemcy beda placic grzecznie czynsz wynajmujacemu instytucjonalnemu, ktory w czynsz wliczy również koszt bedacy podatkiem katastralnym ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Zycze powodzenia. #sejm #podatki
#nieruchomosci
niezdiagnozowany - Mam niesamowitą bekę jak wykopki uważają, że podatek katastralny (...

źródło: 4c85d673-b57d-41e0-ab8e-53ce24a81196

Pobierz
  • 78
@pukpukbumbumtratatabenc: A dlaczego ktoś chomikuje zamiast wynajmować? Jak to się kalkuluje??? Przecież to głupota. Powodem dla którego ktoś chomikuje i nie wynajmuje jest debilna ochrona prawna najemcy, który może sobie takie mieszkanie zwyczajnie w gruncie rzeczy ukraść. Jeśli weszłaby jutro ustawa że po miesiącu niepłacenia policja po prostu może wjechać i delikwenta po prostu #!$%@?ć na bruk to liczba ofert wynajmu jak i ceny polecą.
@niezdiagnozowany: No ciekawe nie? Mówimy tutaj, z tego co rozumiem, o propozycji Zandberga i partii Razem, gdzie mowa jest nawet o podatku zaczynającego się dopiero od trzeciego mieszkania. Pytam więc ponownie - w jaki sposób ma mnie taki podatek zatrzymać przed zakupem mieszkania dla siebie. Ba, nawet jednego dla mnie a drugiego dla np. dziecka?
vesper_ - @niezdiagnozowany: No ciekawe nie? Mówimy tutaj, z tego co rozumiem, o prop...

źródło: Firefox_Screenshot_2024-02-16T08-04-30.997Z

Pobierz
Czy ktoś ma serio jakiś fajny artykuł omawiający rzeczowo podatek katastralny?

Btw, w samie Wwie jest 200 tys pustostanów.

Mamy gowniana giełdę i inne opcje inwestycji; ludzi którzy maja kilka mieszkań jako lokatę kapitału i nie chce im się bawić w wynajem bo remonty, bo po co - znam
@niezdiagnozowany:

przeciez to jest oczywiste


xD Czyli instytut danych z dupy połączony ze szklaną kulą wujka Zbysia.

miej dwa mieszkania i odziedziczysz trzecie albo nawet udzial w trzecim i jak? wtedy podatek katastralmy tez fajna sprawa?


Ojojoj, jakie pokrzywdzenie dostać mieszkanie za frajer, chlip chlip te cholerne podatki xD Ale hej, jest na to sposób! Wtedy możesz np. sprzedać to mieszkanie lub udziały, czyli zwiększyć pulę mieszkań na rynku ( ͡
@vesper_:

xD Czyli instytut danych z dupy połączony ze szklaną kulą wujka Zbysia.


Wiadomo, trzeba ufac politykom, pieniadze z OFE to wasze pieniadze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ojojoj, jakie pokrzywdzenie dostać mieszkanie za frajer, chlip chlip te cholerne podatki xD Wtedy możesz np. sprzedać to mieszkanie lub udziały, czyli zwiększyć pulę mieszkań na rynku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Fajna sprawa, nie? Bo właśnie
@niezdiagnozowany: Tu właśnie nie ma ani jakie pensje do tego wzięli, ani skąd te ceny. Brak też uwzględnienia choćby warunków kredytowych, a artykuł będący namawianiem do BK0%. Myślałem, że masz coś mocniejszego, no ale jednak nie.

I to nie jest konkurs na przekonywanie się, za mocno się w wykop wkręcasz. Wysuwasz twierdzenia, to chciałem się dowiedzieć więcej od ciebie, jako że to robisz. No ale jednak tylko wyszukujesz artykuły, zeby podeprzeć