Wpis z mikrobloga

Mnie tam zbytnio RODy nie interesują ale smiesznie jest ogladac wolnorynkowych kucy, którzy krzyczą, że przekazanie publicznej, dzierżawionej działki na sprzedaż to komunizm, mimo że to akurat najlepszy przykład kapitalizmu. Sprzedaż działki dla kogoś z najwiekszym kapitałem to chyba najbardziej kapitalistyczne działanie jak się da zrobić. W logice kapitalistycznej, jeżeli dziadki chcą sadzić cebulę to niech sobie kupią tą swoją działkę po rynkowej wartości i robią tam co chcą. To, ze deweloper zaproponuje wyzsza kwotę to trudno. Widocznie jest lepszym przedsiebiorca niz grupa dziadkow.

Cieszy mnie, że wykop leczy się z paróweczkowego kapitalizmu tylko szkoda, że ten kapitalizm nazywa komunizmem.

#nieruchomosci #polityka #gospodarka #rod
mackbig - Mnie tam zbytnio RODy nie interesują ale smiesznie jest ogladac wolnorynkow...

źródło: comment_1642513444N74gLPbx1ehK0YSEC0Jfve

Pobierz
  • 12
@mackbig:
Moim zdaniem najuczciwszym działaniem byłoby:
- Możliwość wykupienia ogródków działkowych na własność przez obecnych dzierżawców za jakiś % wartości rynkowej (podobnie jak pojawiła się za Lecha Kaczyńskiego możliwość wykupu mieszkań).
- Możliwość płatnego przekwalifikowania ziemi na działkę budowlaną (przy jakiś założeniach, że takie przekwalifikowanie nie wpłynie na innych właścicieli działek, tj. dana działka musi mieć utwardzony dojazd do posesji i doprowadzone media, jeżeli chce wybudować dom to musi spełniać odległości
ale smiesznie jest ogladac wolnorynkowych kucy, którzy krzyczą, że przekazanie publicznej, dzierżawionej działki na sprzedaż to komunizm, mimo że to akurat najlepszy przykład kapitalizmu.


@mackbig: Ja tu widzę głównie kucy namawiających, aby to właśnie deweloperom sprzedać. Zbyt pochopnie im tego gwoździa z mózgu wyciągasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wstanczyk: W tym oryginalnym wpisie było dużo komentarzy, że "komuchy" chcą zabrać biednym dziadkom działki.

Widocznie według nich państwo udostępniajace ziemie obywatelom na cele rekreacyjne = kapitalizm
Sprzedaz ziemii na wolnym rynku = komunizm
@mackbig: Zostawiam plusika, żeś dostarczył, ale w sumie tylko jeden komentarz był "komuchy" i nawet nie wiadomo, do czego do końca się odnosił. Reszta raczej krytykuje zmianę przestrzeni rekreacyjnej na mieszkaniową, czy ogólnie anulowanie ludziom umów.
@mackbig
Nazwanie kogos kucem to taka najniższa zagrywka, żeby w dalszej kolejności mu dowolnie poprzyklejać najbardziej nielubiane cechy i na końcu nazwać hipokrytą. Słabe to jest. Wnioskowanie powinno chyba działać w drugą stronę - ktoś napisał coś, więc jest kucem, a nie ktoś jest kucem, więc teraz z taką tezą będę mu coś wytykał.
A wracając do meritum, to pozostaje jeszcze kwestia wypowiedzenia umowy z obecnymi dzierżawcami, co może nie być ani
@mackbig: aha to miasto ma wszystkie działki wyprzedać i zrobić wolną amerykankę? to o czym mówisz to dziki kapitalizm, skrajny co zawsze jest niebezpiecnzie. Trzeba znaelźć balans i równowagę
@finchharold: Ja nie mowie, ze tak powinno zrobić. Chodzi mi o to, ze ludzie ktorzy nazywaja się wolnorynkowymi wyzywają od komuchów tych którzy proponują to skrajnie kapitalistyczne działanie. Dosłownie odwracają pojęcia. Sprzedaż działki na wolnym rynku = według nich komunizm.
@markhausen: chyba się źle czujesz. Bonyfikata do wykupu? Z możliwością przekształcenia na działkę budowlaną? To przelejemy im od razu te X set tysięcy złotych.

Co jest k..... nie tak z tym krajem. Jedyny pomysł żeby Ci na czymś dorobić to jest uwłaszczenie się na jakiejś części własności publicznej albo spekulacja na aktywie 1 potrzeby.