Wpis z mikrobloga

  • 1
a prądu to pewnie żre tyle że aż się topi ?


@Megasuper: I w tym jest myk, to jest energooszczędne na maksa, mój zwykły nadajnik Wouxun to grzeje się już po minucie nadawania z mocą 5W, a LoRa jest mega energooszczędna i long-range
  • Odpowiedz
  • 1
@sorek: To naprawdę ciekawe wideo, nigdy bym nie pomyślał, że usłyszę kiedyś "antena nie jest aż taka ważna" ale to właśnie dzięki LoRa.

https://youtu.be/adhWIo-7gr4?t=496

Teraz jestem jeszcze bardziej zafascynowany LoRa :D
Nie mogę się doczekać, kiedy przyjdzie paczka z moimi modułami LoRa <3
Zamówiłem przed chwilą, pewnie w wtorek przyjdzie.
  • Odpowiedz
@aptitude: 5W e.r.p ? oO
Sub-class 67 ( 865-868MHz) na terenie EUsojuzu można w max 25mW e.r.p. aczkolwiek jestem w stanie uwierzyć że przy bezpośredniej "widoczności" ktoś zrobił na tym 832km

EDIT: aaaa ten Wouxun, to kolejny Boafeng ( ͡° ͜ʖ ͡°) No tak
  • Odpowiedz
  • 0
da się to zastosować aby odbierać sygnał podziemią z głębokości 3m?


@lu43n: nie wiem, ale dobre pytanie, chętnie to przetestuje jak przyjdzie paczka i znajdę takie podziemnia.
  • Odpowiedz
  • 0
@aptitude bardzo duża nisza w tym temacie, głównie w przypadku urzadzen lokalizujących, zawodowo zajmuję się przewiertami pod drogami i innymi przeszkodami, ciekawy jestem czy jakikolwiek nadajnik z powszechnie dostępnych da radę wysłać sygnał
  • Odpowiedz
  • 0
urzadzen lokalizujących,


@lu43n: Ciekawe, że o tym wspominasz, ponieważ ja sam chce takie coś zbudować, bez korzystania z sieci mobilnej tylko radiowej, no niestety nie mam pojęcia jak działa 3 metry pod ziemią, ale posiadając zwykłą wiedzę o falach, to pewnie słabo. Ale LoRa już raz mnie zaciekawiła, może będzie działać? Przetestuje dla ciebie jak przyjdzie paczka.
  • Odpowiedz