Wpis z mikrobloga

@huey: jeśli powierzchnia jest olejowana to ok, ale jeśli nie to sobie może stół uszkodzić. Teraz tak. Żadna z moich porad nie będzie ani tania ani prosta. Wytarłeś lakier ze stołu. W związku z tym możesz kupić lakier w spreju i to zamalować po wcześniejszym odtłuszczeniu. Druga opcja musisz przeszlifować cały blat(szlifierka taśmowa) i przelakierowac minimum 2 krotnie
  • Odpowiedz
Jeśli powierzchnia jest olejowana to możesz jak najbardziej trzymać się dalej tej metody i nakładać olej aż do uzyskania pożądanego efektu
  • Odpowiedz
  • 0
@bloodko jesli chcesz zeby w ogole nie bylo sladu, to raczej terzeba by całość przeszlifować i od nowa zaolejowac jak w sierpniu byl robiony. Mozesz tez sprobowac punktowo jesli masz troszke tego oleju jeszcze, ale moim zdaniem bedzie roznica w barwie, plamka.

A z innej bajki, co to jest za srodek co olej ze stolu sciagnal? Przydal by mi sie taki na jakis ekstremalny syf czasem w warsztacie.
  • Odpowiedz
  • 0
@bloodko tak, to bardzo proste. Wzdłuż słojów wetrzyj troszkę miękka szmatka. Ze 2 razy, moze 3 i zobaczysz jak to bedzie wygladac jak wyschnie. Tylko upewnij sie ze to miejsce jest czyste, jak nie to trzeba wyczyscic wszelakie zabrudzenia. Ale plamka bedzie, szanse niewielkie ze bedzie pasowac barwa idealnie. Tyle ze nie zniszczy sie drewno.

Dzieki za nazwe tej chemii, zamawiam to ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@bloodko no wlasnie jestem pod wrazeniem ze tak latwo poszedl olej z blatu.

Jak jednak wyjdzie lipa wizualnie po tej poprawce, to cóż, nie ma dramatu, olej sie latwo kladzie. papierek scierny w dlon, zetrzec wszystko do jednolitego koloru, usunac pył. Pozniej olej nałożyć, wzdloz sloi, mozna pedzlem albo gabka, pozniej zetrzec miekka szmatka nadmiar. Wyschnie, to miedzyszlif mozna zrobic zeby sie wloskow stojacych pozbyc jakims papierkiem 320 delikatnie i kolejna warstwa.
  • Odpowiedz
  • 0
@bloodko żaden problem, mi tu tez dobre mirki często pomagają to oddaje jak mogę. Jak byś mial jakies problemy czy pytania to pisz śmiało, podpowiem albo ojca zapytam, on ma więcej ode mnie expa w meblach.
  • Odpowiedz