Wpis z mikrobloga

W ogóle w jakim my kraju żyjemy to ja nie XD Najbardziej płaski teren w Europie, zero trzęsień ziemi, zero tajfunów, klimat umiarkowany, 90% kraju taka sama - a ludzie debatują, że no nie no, brakuje gruntów. Przecież kurła jedyną przyczyną "braku gruntów" w tym kraju jest niemoc administracyjna i przyzwolenie na kiszenie. Holandia czy inny Singapur przy takich uwarunkowaniach to by się posikały ze szczęścia.

#nieruchomosci #ekonomia #polka #rod #przemysleniazdupy
  • 20
Najbardziej płaski teren w Europie, zero trzęsień ziemi, zero tajfunów, klimat umiarkowany, 90% kraju taka sama - a ludzie debatują


@mickpl ja tylko przypomnę, że cały czas była debata czy u nas elektrownia jądrowa będzie bezpieczna (czarnobyl - błąd ludzki, fukushima - tsunami o niewyobrażalnej skali)... Ludzie szukają dziury w całym, tak było, tak jest i tak będzie.
ja to nie wiem dlaczego jak ktoś słyszy słowo kataster to myśli tylko o mieszkaniach. Przecież kataster pięknie by puścił w ruch ten kiszony zasób aby zaczął pracować zwiększając przy okazji podaż.


@pastibox: W Polsce jest od dawna kataster - nazywa się podatek od nieruchomości - dotyczy zarówno mieszkań jak i gruntów rolnych/budowlanych. Istnieje gotowa ewidencja, zaszeregowanie wg typów nieruchomości, poszczególne stawki.

Problem polega na tym że stawki są #!$%@? śmieszne
@mickpl: Bo w Polsce nie ma zrównoważonego rozwoju. Za PRL gdy było więcej województw, to Polska rozwijała się będziej równomiernie. Wszystko zmenił nowy podział administracyjny, gdzie stolicę są uprzywilejowane. To się zaczęła emigracja do największych miast, problem z mieszkaniami. A że w Polsce gospodarka przestrzenna nie istnieje, to same miasta z gówno planem zagospodarowania nie były gotowe i nie są na doklejanie kolejnych osiedli. Przykład. Najlepszy to Warszawa. Rak Mazowsza. Wszystkie
@N331: @mickpl wy chyba nie znacie histori Polski - mielismy obok Rumuni najgorsza sytuacje mieszkaniowa w 89 roku w Europie. Problem mieszkaniowy nie pojawil sie teraz to nie jest nowosc dzis jest wrecz najmniejszy od wiekow.
Nie wiem czy cos sie nie zmienilo ostatnio ale niedawno Polska znalazla sie pierwszy raz w czolowce budownictwa od wojny.
@N331 przed 89 adres obowiazek meldunowy po prostu administracyjnie blokowal mozliwosc osiadlania sie , Warszawa
@TomdeX: Są tak naprawde 3 rzeczy które możemy spier..... przy elektrowni jądrowej jeśli chodzi o teren:

Postawić ją za nisko przez co potencjalnie w razie podniesienia poziomu mórz i rzek zostanie zalana.
Postawić ją na terenie podatnym na tąpniecia (patrz szkody górnicze).
Postawić ją w miejscu z niewystarczającym dystępem do wody (patrz brak wody do reaktora).

Żeby to spier..... trzeba być wybitnym.
@Pandillero Korwin jest zwolennikiem podatku katastralnego. Pisze o tym w swojej książce "Podatki czyli rzecz o grabieży". Wysokość takiego podatku miałaby wynosić promil czy dwa wartości nieruchomości. Wartość nieruchomości byłaby ustalana przez właściciela nieruchomości. Po resztę szczegółów polecam zajrzeć do książki.
@mickpl: aż raz Ci dam plusa, Ci wszyscy co się prują o rody to banda zjebów. Nawet nie dociera do nich że różnorodność gatunkowa roślin jest bardzo ważna dla wszystkich. Aaa to parki niech zrobio dla wszystkich. A gówno. Jaką tam masz różnorodność? Trawe i parę drzew. A i tak wszyscy wiemy że nie chodzi o parki tylko o stawianie kolejnych bloków za milion monet.
@TomdeX: w przypadku Polski to właśnie te obawy wynikają z połączenia faktów odnośnie tych dwóch wymienionych przez Ciebie przypadków – świat się boi, że dojdzie do wielkiej katastrofy w wyniku błędow Polaków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PfefferWerfer: Tylko to dotknie każdego a kataster mógłby uderzyć w zjawisko mieszkania jako inwestycji bez dojenia osób, które mają jeden dom/mieszkanie więc nie dokładają się do cenowego spier... jakie obecnie panuje w kraju.