Wpis z mikrobloga

@Sin-: Akurat teraz Geely mocno naciska na polski rząd, żeby budować tą fabrykę Izery, bo powstawały by tam jednak głownie samochody marek chińskich, a to już jest całkiem nie na rękę Niemcom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sin-: Takie projekty jak Izera czy Ostrołęka są już de facto zaorane przez działania rządu PiS. Z CPK jest o tyle lepsza sytuacja, że PiS nie zdążył tam wszystkiego zepsuć, więc da się ten projekt jeszcze uratować.
  • Odpowiedz
@Sin- bliźniaczy turecki projekt TOGG już od jakiegoś czasu jest z sukcesem realizowany (oba projekty zaczynały w tym samym czasie), teraz Turcy planują wejść na rynek UE.
  • Odpowiedz
@Sin- rozmawiałem z Izerą. A raczej działem wdrożeń. Nie bardzo mogę napisać o czym z uwagi na NDA, a łatwo by było skojarzyć. Wdrożenie tego czego chcieli planowali na połowę 2025. Co przy ich założeniach to była wyłącznie abstrakcja. Rozmowa wyglądała jakby musiała być odbebniona z zerowymi szczegółami z ich strony. Grają teatr.
  • Odpowiedz
Obronę CPK potrafię zrozumieć ale pójść w stronę obrony Izery to już beka na maksa.


@Sin- No ale dlaczego beka? Czym się różni IZERA od CPK?
- Przecież oba projekty polegają na tym samym - jak zrobimy to ludzie będą korzystać.
- Niemcy nie chcą CPK bo mają lotnisko u siebie, Niemcy nie chcą Izery bo mają Volkswagena który idzie w ektryfikacje

Różnica jest tylko taka że IZERA nie dostała tyle kasy
  • Odpowiedz
" obronność - w fabrykę z udziałem Chin, Rosja raczej nie strzeli żadną rakietą, a mając fabrykę cywilną możemy łatwo wykorzystać ją do produkcji zbrojeniowej"

Chyba jako samochody pułapki z zapalnikiem po baterią xD
  • Odpowiedz
@Sin-: ja dla beki wysłałem kiedyś wiadomość (doświadczenie u eloeloelona i przy projektach dla największego motoryzacyjnyego koncernu niemieckiego) do ichniego CTO czy kogoś tego typu. w sumie było sympatycznie i całkiem profesjonalnie i po krótkiej pogawędce pan CTO obiecał że będzie się odzywac, ale tydzień później wypjerdoliłem linkedina :///

pomyslec ze byłem tak blisko jakiegoś VP za państwowe :///
  • Odpowiedz
@Sin-: Wasza wiedza na temat Izery jest taka, jaką wam szczujnia POwska przedrukuje i powieli. Proszę bardzo, skoro mają teraz rząd, to czemu nie dokończą tego projektu? Tam naprawdę niewiele już zostało do uruchomienia. Ale po co komu robić samochody jak można robić rowery.
To jest właśnie Polska Tuska, Polska minimalistyczna do bólu. Wszystko zaorać, ciepłą wodą w kranie się zachwycać.
  • Odpowiedz
Oba te projekty są #!$%@? warte, opieraja się na tych samych, nieprawdziwych założeniach i nie są potrzebne w takim kształcie.


@ipkis123: a w jakim kształcie są potrzebne geniuszu? W kształcie duportu? Triportu? Czy portu w Niemczech?
Takie #!$%@? to jest przede wszystkim w kształcie #!$%@? w dupie, którego Polacy dostaną pod rządami Tuska.
  • Odpowiedz