Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się czy mi się opłaca kupować telefon za 3/4k. Powiem tak - kasy mam sporo, nie odczuje tego kompletnie. Na codzień jedynie co robię to dzwonię, używam aplikacji typu discord/chrome/YouTube/Spotify.

Na wiosnę zacznę chodzić po górach więc przydałby mi się mega dobry aparat, pytanie czy znajdę coś za 2k równie dobre jak w telefonie za 4k?

Jak powiedziałem kasy mam sporo, ale mimo wszystko z tyłu głowy wciąż mam takie coś, że jednak za telefon to dużo. Ciągnie się za mną kiepska sytuacja w domu w dzieciństwie i mam opory. Jednak jeśli telefon będzie miał wsparcie 5-6/7 lat to wezmę z przyjemnością, coś mi się obiło o uszy że pixele tyle mają. Musiałby mieć też 200gb+ pamięci, fajny procek, ram itp żeby to wszystko płynnie chodziło no i wiadomo, kozacki aparat.

Reasumując:

- wsparcie, aktualizacje na 5-7 lat
- świetny aparat, najlepszy lub jeden z najlepszych na rynku
- 200gb+ pamięci
- procek, ram żeby płynnie chodziło przez te kilka lat

Znajdę taki tel za 2k? Raczej wątpię ale nie znam się dlatego piszę tego posta.

Rozważałem pixel 7/8 pro, Galaxy s24 póki co, a może coś innego? iPhone nie chce.

#telefony #smartfon #gsm #samsung #pixel #google #aparat #morele #xkom #cokupic #allegro
  • 35
  • Odpowiedz
@Lukiak: miałem podobne rozkminy, kupiłem wyższą średnią półke od samsunga. Też nie lubie kasy na telefon wydawać. Telefonu praktycznie nie używam, tylko aparat. Więcej błedu tego nie zrobie. Telefon był dużo gorszy, tragiczny wręcz niż używane flagowce które miałem wcześniej.

Kupilem teraz s24, wyszedł mi netto około 3k, bo jakieś promki były. Planuje go mieć kilka lat.
  • Odpowiedz
@Lukiak: kupiłem powystawowy s10+, roczny. Nie narzekam, zajebista sprawa. Mam go już 3 lata (albo 4?) I raczej go nie zmienię. A do tej pory miałem jakieś xiaomi, alcatele, HTC, ajfona i jakiś stary samsung z qwerty, a no i cegłę nokia.
  • Odpowiedz
@Lukiak: zwykły, bo tańszy i rozmiar w sam raz do kieszeni. Nie ma co oglądać, po prostu działający telefon z mega aparatem i długim wsparciem, czyli idealne dla takich jak my co nie muszą mieć nowego iphone'a do szpanu.
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 0
@zapalara nie no jakbym widział go gdzieś za 3k to biorę nawet bez zastanowienia, niestety póki co około 4k trzeba dac :/

Wie ktoś czy są jakieś stronki z info o promocjach?
  • Odpowiedz
co robię to dzwonię, używam aplikacji typu discord/chrome/YouTube/Spotify


@Lukiak: a więc starczy ci telefon za 500 pln

Za resztę wynajmij sobie prostytutkę, która przed kilka godzin będzie za tobą z tym telefonem łazić.

Więcej fanu i pożytku, niż byś kupił jakieś super x trem new version jakiegoś pudełka
  • Odpowiedz
@Lukiak:

Weź pod uwagę też że wydasz teraz na iphona ale on po kilku latach nie straci tak na wartości jak androidowce. Tylko trzeba go trzymać w case i moze nakleic jakiesz szklo, zakleic kratki glosnikow takimi materialowymi naklejkami i wlozyc zlacze magnetyczne do gniazda ladowania. A przez ten czas masz niezawodny, szybki telefon robiący najlepsze zdjęcia, mający faceid to robi robotę. Dla ciebie to przecież beż różnicy ile wydasz teraz
  • Odpowiedz
@fishery: nikt mi za nic nie płaci, zwraca jedynie uwagę, że wydając na ip gość tak z czasem nie straci o ile tel nie będzie uszkodzony a dostaje bardzo dobry tel. Przecież tak podkreśla ze kasy mu nie brakuje a tacy głównie wydają na modne znaczki bo wszystko inne już mają.
  • Odpowiedz
a więc starczy ci telefon za 500 pln


@Krol_Karo: przecież w ten sposób to kupi jebla, który przy odpaleniu przegladarki będzie się wieszał, a jak jeszcze nie daj boże włączy messengera czy whatsappa, to w ogóle powrót do lat 2000 i "czej konkuter myśli"
  • Odpowiedz
@Lukiak ja osobiście uważam, że jeśli kupujesz telefon, który z tobą zostanie potencjalnie 5-7lat, to warto wydać więcej. Jeśli kupisz teraz średniaka, to za dwa czy trzy lata on zacznie się wieszać, zwalniać albo zwyczajnie psuć. Topowe modele są zazwyczaj lepiej wykonane niż te tańsze linie. Niemalże każdy flagowiec ma obecnie bardzo dobry aparat i każdy powinien wydajnościowo dać radę przez następne lata
  • Odpowiedz
@tellet: No nie wiem, nie wiem.

Mój telefon ma prawie 3 lata, a nówka kosztował jakieś 8-9 stów. Dziś zapewne nowy kosztuje w granicach 5 baksow.

Działa dokładnie tak samo jak flagowiec za 5000 pln ¯\(ツ)/¯

Dzwoni, odbiera, pozwala korzystać z sieci itp :p
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 0
@vulcanitu no tak, bo jednak mam opory, tak jak napisałem, przez trochę biedę w dzieciństwie i czulbym się z tym źle wydając tyle na telefon. Wiem że to się trochę wyklucza no ale jednak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Krol_Karo Miales reku telefon za 5k jakiegokolwiek producenta przez wiecej niz 5 minut w mediamarkt? Na 100% nie, bo bys nie pisal takich farmazonow. Telefony za 800 zl #!$%@? wychodza z fabryki, bo zalozeniu ma to byc najtansze, najslabsze gowno robione po kosztach.
  • Odpowiedz
@Krol_Karo: To raczej nie kosztował 8-9 stów w złotówkach, ewentualnie jest nieprzydatnym badziewiem bez usług google, gdzie połowa normalnych rzeczy nie działa xd
Samsungi z serii A się zacinają jak odpalisz 2 aplikacje, o czym my mówimy xd
  • Odpowiedz
bez usług google, gdzie połowa normalnych rzeczy nie działa xd


@tellet: hmm

Działa dysk googla, dysk Protona, onedrive, keepasXC, chatGPT na android, wolfram Alpha, jakieś apki dyktafony, nawigacja....

Hmmm a może jednak nie potrafisz obsługiwać prostych urządzeń elektrycznych i stąd wydaje się tobie, że potrzebujesz sprzętu za 5k aby normalnie funkcjonować xd

Trochę to śmieszne że tak dajesz się kroić.
A wystarczyłoby zwykłe wpisanie w google "jak używać telefonu"

Ps. Może
  • Odpowiedz