Wpis z mikrobloga

Urwała mi się śruba mocująca sedes. Połowa odpadła, a reszta została w ziemi w płytce. Teraz kibel się rusza, razem z nim cała rura odpływowa i cieknie na łączeniu sedesu z rurą. Niestety nie mogę wykręcić tej śruby, bo nie ma za co złapać. Jakie są inne metody mocowania sedesu? Czy mogę go przykleić, jeśli tak to czym? Przy okazji czym uszczelnić tą rurę, pakuły to dobry pomysł?
#hydraulik #hydraulika #mieszkanie #pytaniedoeksperta #pytanie #remontujzwykopem #majsterkowanie
  • 19
  • Odpowiedz
@Patryk4: Nie stosuje się pakuł ani innych patentów w kanalizacji. Pomiędzy kibelkem a kanalizą masz przyłącze z gumowymi uszczelkami, które się wymienia, jak coś ruszysz i z tego cieknie. (czasem można zamontować z powrotem jak guma jest ok, ale to rzadki przypadek). W twojej sytuacji optymalnie odkręcić kibel, wymienić obie śruby i zamontować kibelek z nowym podłączeniem do kanalizy. Żadne półśrodki i silikony nie dadzą rady. Starą urwaną śrubę trzeba wywiercić
  • Odpowiedz
@Patryk4:Silikon od spodu ma dwie wady, nie będzie wystarczająco mocno trzymał przy długim normalnym używaniu , ale jak będziesz chciał kibel oderwać to jak na złość będzie trzymał jak zły ;). Można próbować... Możesz też spróbować mamuta albo podobny klej, ale tego na pewno ie oderwiesz
  • Odpowiedz
@Patryk4: ale pakuły to sie daje na gwinty, a tu chodzi o taką uszczelke co wychodzi z rury kanalizacyjnej, a w nią sie wsuwa wyjscie od sedesu. Tam nic nie dajesz tylko mozna troche plynem do naczyń posmarowqc zeby weszlo dobrze
  • Odpowiedz
@Grubyzaur: To jest klej, są podobne w pl typu mamut, fixall, w opisie jest Lösemittel– und Silikonfrei czyli bez silikonu. Trzymać będzie, a le przy wymianie kibelka trzeba go będzie rozbić i po kawałku wycinać, bo w całości nie oderwiesz. Ale będzie trzymać, to trzeba przyznać. Na alledrogo jest WURTH Klej strukturalny MS High Tack 290 ml 57,00 zł
  • Odpowiedz
@FilipWWL: na 100% da sie wyciąć ten klej, jest elastyczny, to ze nie ma w nim silikonu to nic nie zmienia. Chodzilo mi o to ze jest w formie "silkonu" sposób nakladania wyglad po nałozeniu itp.
  • Odpowiedz
@Patryk4: za poerwszym razem tez dalem na silikon, trzymało tydzień, silikon to lipa. Dlaczego niby mialbys ten kibel kiedys odklejać. Jak bedziesz wymienial to i tak mozesz go rozwalić. Najlepiej daj dwie nowe śruby i z głowy
  • Odpowiedz