Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu dowiedziałam się, że moja przyjaciółka z podstawówki koryguje płeć. Nie ma już Martyny, jest Franek.
Ciężko mi się z tym pogodzić. Chciałabym, aby był szczęśliwy. I niby jest, ale w rozmowach z nim (nią) słyszę ile ma złości w sobie i jak jest sfrustrowany/a. Zapożyczył/a się na mastektomie, jest jej ciężko, ale nie wiem, jak mogę mu/jej pomóc. Nie do końca popieram jej/jego decyzje. #!$%@?, no nie wiem. #gownowpis #transseksualizm
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@LogicznaKalkulacjja: Tak i niby czuła się inna już podstawówce. Wspominała, że zamiast chłopców z klasy podobały jej sie dziewczynki. W sumie jej powiedzialam, że może jest lesbijką czy coś. A ona, że jej marzeniem jest uciąć sobie piersi, zapuscic brode i być mężczyzną.
  • Odpowiedz
@SereneCipher: Myślisz, że jesteś w stanie teraz coś wymyślić lepszego niż to na co wpadła ta osoba, która myśli o tym od lat? Może po prostu trzeba kogoś zaakceptować jakim jest, skoro jest trans mężczyzną to przynajmniej wygląda na to, że on uważa, że to dobra decyzja w jego przypadku i tak się czuje. Myślisz, że znasz lepiej taką osobę niż ona sama siebie? Jak chcesz mu naprawdę pomóc to zmienianie
  • Odpowiedz