Wpis z mikrobloga

Widzę, że spora część wykopków nie pamięta, że jeszcze naprawdę niedawno byliśmy na poziomie Ukrainy. Dobrze pamiętam czasy wszechobecnej korupcji, gdzie mogłeś wjechać pijany samochodem w drzewo i po prostu zapłacić policjantowi 50 zł za brak konsekwencji. Albo przeprowadzić działkę rolną na budowlaną za parę stów. Teraz wykopki uważają się za nadludzi, tak jakby stereotyp Polaka złodzieja i oszusta wziął się z nikąd. Cieszę się, że te czasy mamy już za sobą, ale wyśmiewanie całego narodu ukraińskiego za to że ich rząd nie potrafi się wyzbyć wpływów rosji jest po prostu słabe. Zaraz zaczną się komentarze, że mogą wyjść na ulicę i coś zrobić. Przypominam, że Polakom zajęło 8 lat obalenie rządu, który jawnie dążył od początku do dyktatury.

#gownowpis #ukraina #wojna
  • 105
  • Odpowiedz
@mmmzzz: Bo jest tu masa ruskich i 15 letnich cumfederatów, którzy nie choćby początku tysiąclecia. Polska tak samo dążyła do wyjścia spod ruskiej mentalności jak teraz robi to Ukraina. Z tym, że o zgrozo zaryzykuję stwierdzenie, że Ukrainą rządzą więksi idioci.
  • Odpowiedz
@mmmzzz: tyle że w PL było ogólny sprzeciw przeciwko mafii korupcji i ogólnej #!$%@? i każda z klas społecznych miała aspiracje by z tym walczyć. Przez co skończyło się społeczne przyzwolenie na łapówkarstwo czy odpłacanie się mafii. Obawiam się że tam tego nie ma a jednak homo sovieticus wszedł tam w mentalność naprawdę mocno
  • Odpowiedz
  • 15
@mmmzzz przeceniasz wykopków, zdecydowana większość tutaj nie ma jak tego pamiętać, gdyż urodziła się kilka - kilkanaście lat po tych czasach i teraz się mądrują i wywyższają. Dziś mają wszystko czego chcą, w garze nie brakuje, policja jest dla ludzi a produkty w sklepach dzięki dokręcaniu unijnej śruby są kontrolowanej jakości. Dwadzieścia lat temu było tu gorzej niż na obecnej Ukrainie.
  • Odpowiedz
  • 50
@owsikalfred był taki powszechny sprzeciw dla mafii że nawet prokuratorzy, sędziowie i policjanci byli umoczeni (patrz - łódzka Ośmiornica), nie wspominając o wszędobylskich "chłopcach z miasta". W dupie byłeś - gówno widziałeś.
  • Odpowiedz
@mmmzzz: @owsikalfred @Grzesiok @Zbyszek_Kudriawcew

Z tym dążeniem 8 lat do dyktatury to nieźle pojechałeś. KOD wszedł srogo.

Polska i Ukraina zaczynała z podobnego poziomu zarówno gospodarczego, jak i społecznego na samym początku lat 90. Różnica jest taka, że Polska wzięła się za pozytywne zmiany i w znacznej mierze się one dokonały, a Ukraina przez kolejne 3 dekady stała w miejscu i niewiele się zmieniła.
  • Odpowiedz
@mmmzzz:
@ogotai:
Dokładnie. Przemiana była kolosalna. Ze słabego panstwa z mafiami i inna przestępczością do extraklsy jeśli chodzi o ład i porządek. Co donlapowek konsekwentnie karanie i nagłaśnianie. Plus wejscie do unii. Młodzi nie maja kontekstu, bo już tutaj sie podczepiają pod bojowników o wolność bo zagłosowali przeciw PiS. A tak naprawdę to śmiech porównywać te czasy z tym co było 20-30 lat temu w gnoju i bezrobociu 20% i
  • Odpowiedz
@ogotai: i powiedz mi czy to przetrwało czy może wzięto się na poważnie za walkę z mafią i łapówkarstwem? Widzisz samo nagłośnienie takich spraw o to że dotyczyło wszystkich warstw społecznych tworzyło ogromny sprzeciw. Dodatkowo w PL nie doszło do uwłaszczenia nomenklatury na taką skalę jaką widzimy na Ukrainie.
Nie wiem czemu mi piszesz że w dupie byłem, bo sprawy łóżkowe wolę zostawić dla siebie ale jeżeli już się to tak
  • Odpowiedz
  • 30
@owsikalfred nie bierzesz pod uwagę, że Polska po przemianach ustrojowych nie toczyła jednocześnie walki z korupcją i wojny obronnej z mocarstwem. Ich sytuacja jest zgoła inna, do tego stopnia że tylko idiota może ją porównywać do naszej sprzed lat i jeszcze wyciągać z tego jakieś wnioski. Choć czytając dalszą część twojego komentarza to na najostrzejszy nóż w szufladzie nie trafiłem.
  • Odpowiedz
@mmmzzz: ja nie lubię ukrainców co nie walczą na wojnie tylko przyjeżdżają do Polski, w mniejszych miastach robią totalną patologie, biją się i zabijają, w większych przyjeżdżają na studia zabierają Polakom akademiki, oni studiują od 17 roku życia, dlatego ich populacja na studiach polskich to jest może trochę mniej niż połowa, do tego biorą stypendium socjalne, które dla Polaków są nieosiągalne, nie oszukują, albo mając 5 dzieci. Ukraińców którzy zostali uważam
  • Odpowiedz
  • 41
@mmmzzz: @owsikalfred @Grzesiok @Zbyszek_Kudriawcew


Z tym dążeniem 8 lat do dyktatury to nieźle pojechałeś. KOD wszedł srogo.


Polska i Ukraina zaczynała z podobnego poziomu zarówno gospodarczego, jak i społecznego na samym początku lat 90. Różnica jest taka, że Polska wzięła się za pozytywne zmiany i w znacznej mierze się one dokonały, a Ukraina przez kolejne 3 dekady stała w miejscu i niewiele się zmieniła.


@Adamfabiarz: Nie jestem za żadną opcją
  • Odpowiedz
tyle że w PL było ogólny sprzeciw przeciwko mafii korupcji i ogólnej #!$%@? i każda z klas społecznych miała aspiracje by z tym walczyć.


@owsikalfred: Ująłeś istotę rzeczy. Dopiero od niedawna zaczęło się romantyzowanie tamtych czasów w prostych książkach i filmach dla gawiedzi.
  • Odpowiedz
@mmmzzz my się nie zmieniliśmy przez wstąpienie do Unii tylko musieliśmy się zmienić żeby wogóle do tej Unii wejść. Nie jesteśmy w kręgu kulturowym z ukraińcami, iałorusinami czy ruskimi licząc tysiącletnia historie naszego narodu.
  • Odpowiedz
@mmmzzz: Nieprawda. Na Ukranie było dużo gorzej, mieszkałem na Ukrainie i nasze problemy w porównaniu z ich były niczym. Nie mieliśmy choćby oligarchów, a Kulczyk był biedakiem i nie miał nawet części wpływów jakie mają nadal ukraińscy oligarchowie.
  • Odpowiedz
@mmmzzz: Tak chciał władzy absolutnej, że oddał władzę po wyborach i nawet nie nakazał o północy zamknąć lokali wyborczych m.in. na Jagodnie, gdzie było wiadomo na kogo większość tam głosuje. Oczernianie oponentów nie jest definicją dyktatury, tylko definicją zagrywek politycznych. Które działały w obie strony.
  • Odpowiedz
  • 19
Polska i Ukraina zaczynała z podobnego poziomu zarówno gospodarczego, jak i społecznego na samym początku lat 90. Różnica jest taka, że Polska wzięła się za pozytywne zmiany i w znacznej mierze się one dokonały, a Ukraina przez kolejne 3 dekady stała w miejscu i niewiele się zmieniła.


@Adamfabiarz Przekleję tu tę samą odpowiedź, co w Twoim wątku, zeby inni tutaj nie kierowali sie tym co piszesz, bo to nazbyt duże i jednak
  • Odpowiedz