Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Łuszczyca - wyciszył ktoś? Odbiłem się od leczenia biologicznego ze względu na zbyt małe zmiany a sesje innymi lekami już przeszedłem. Powiedzieli mi normalnie, że mam czekać na większy wysiew. Czy ja mam do cholery uderzać gdzieś za granicę po leczenie bo tam je można normalnie w każdej aptece dostać?
Problem największy w moim przypadku w tym - że najbardziej uciążliwe zmiany które na moim ciele stale są od dekady to te na dłoniach i na twarzy... Aktualnie reszta w zasadzie czysta. Nie muszę chyba nic więcej mówić w kontaktach z ludźmi.
No i ogolnie, zastanawiałem się, dał ktoś sobie radę w poradzeniu z tym choróbskiem? Skądś przecież musi to wybijać, czyli da się też to wyciszyć.
#luszczyca #zdrowie #dermatologia #uroda #lekarz #pytanie #przegryw



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Łuszczyca - wyciszył ktoś? Odbiłem się od lec...

źródło: 1e38cf9a-d9d7-555e-b3ad-49fa17c345cf

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: osoba z rodziny boryka sie z tym samym problemem - jest to choroba autoimmunologiczna.
Bywaly ogromne wysypy ogrnisk luszczycy - podawane sterydy, etc.

Zmienilo sie na pozytywnie od kiedy:
- regularnie suplementuje sie witamina D
- przynajmniej 2 tygodnie latem spedza w cieplych krajach - duza dawka slonca plus kapiele w morzu
- na codzien myje sie mydlem w kostce takim Aleppo
- po kapieli smaruje cale cialo oliwa z
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Mimo że to foto jest z google, to u mnie jest w zasadzie kropka w kropkę.
@Damntrain tak, mam tak od dekady odkąd akurat w tym miejscu wybiło. Obie dłonie, zawsze wewnętrzna strona, i kilka palcy, zawsze te same.
Niestety nie wiem już sam czemu coś takiego może się dziać, co więcej nie wierzę że ktoś Ci to prawidłowo poprowadzi. Musisz błąkać się.
  • Odpowiedz
aka dawka Wit.D? 4000 dziennie


@mirko_anonim: tak, taka dawka polaczeniu z witamina K2 - chociaz czasem na poczatek warto zaczac przez tydzien takie mega dawki 200000, potem juz te 4000.

Kraje konkretne jakieś, np. z solną woda?


Ktore lubisz. Tutaj: Chorwacja, Grecja i Wlochy - wyprobowane

, po kąpieli oliwa z oliwek, ale taka normalna do gotowania


Taka extra virgin tloczona na zimno najlepsza

Mozesz tez sprobowac olej kokosowy, ale nie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ja dostałam łuszczycy kropelkowatej na całym ciele i się wyleczyłam. W sumie to myłam te zmiany alkoholem izopropylowym, mydłem dziegciowym, słoną wodą, octem + plus solarium. Na poczatku piekło, potem zaczęło stopniowo znikać a jak się pojawiło słońce to już całkiem szybko poszło.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Przede wszystkiem nie uwierz, że to jest choroba "autoimmunologiczna". Ma przyczynę, na tych dłoniach masz inne bakterie, wirusy itd. To zaburzenie tego co zyje na skórze. Dlatego ludzie jeżdzą na wakacje do cieplych krajów, myją się w morzu martwym i to im pomaga. Bo to żadna immunologia, tylko te zabiegi niszczą drobnoustroje.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: lepiej zaleczyć sterydem i mniejsze zmiany wychodzące po tygodniach "atakować" od razu innymi maściami "eksperymentować", niż wyglądać tak jak teraz, męczyć się psychicznie i wywoływać wstręt dosłowny a dodatkowo nie móc normalnie funkcjonować, bo w żadnej porządnej pracy nikt z czymś takim by się nie pojawil, bo nasze społeczeństwo osoby z widoczną łuszczyca wręcz odpycha. Nie da się tego wyleczyc na wieczność. Widzę po znajomych, że stosowali wszelkiego rodzaju zioła,
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Jak miałam 15 lat to byłam w ośrodku w górach nastawionym na tzw głodówki zdrowotne i byłam w pokoju z dziewczyną z łuszczycą. Zaczęła jej znikać po dwóch tygodniach głodówki. Tzn pierwszy tydzień mogliśmy tylko wodę z cytryną pić, ale jadłyśmy z głodu te plasterki cytryny xdd a w drugim tygodniu raz dziennie mogliśmy jeść pół torebki ryzu z olejem.

Po 3 tygodniach łuszczyca prawie zniknęła i już
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): >Nie uwierzysz, ale znam przypadki zaleczenia na długie lata homeopatią. Tylko wymaga to prawidłowego ustawienia preparatów.

@mirko_anonim: no #!$%@? powiem Ci, nie trzymaj mnie w niecierpliwości aż powiesz o co chodzi xD to dzięki za info o tym co konkretnie może pomóc, również pozdrawiam

lek na endometriozę


@AnulkaS34d: jaki? To możliwe u mężczyzn też? Bo czytam i sporo pisze że objawami są bolesne miesiączki ale
  • Odpowiedz
@mirko_anonim #!$%@? ależ to jest #!$%@? z tym leczeniem biologicznym że trzeba mieć duży wysiew a w ogóle nie patrzą gdzie on jest. Przecież ręce i twarz to najbardziej widoczne rejony. Zanim zacząłem biologiczne leczenie to w zasadzie jedynym co mi realnie pomagało to były lampy puva plus w dni kiedy nie miałem naswietlen steryd (diprolene). Około 13 naswietlen i na dwa trzy miesiące względny spokój. coś pisałeś o UV nie wiem
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Tu OP, usunąłem sobie historie przeglądania i usunął się identyfikator użytkownika

Kraje konkretne jakieś, np. z solną woda?


Ktore lubisz. Tutaj: Chorwacja, Grecja i Wlochy - wyprobowane

@Wszystko_albo_nic: a czy tutaj nie chodzi konkretnie o Morze Martwe które z powodu wojny w Izraelu jest teraz niedostępne?

hormonalny lek, co podaje sie w zastrzyku co miesiąc i ryje pięknie wątrobę?

@Wszystko_albo_nic: a to jest jeszcze coś gorszego
  • Odpowiedz
@mirko_anonim ja miałem puve przed którymi trzeba brać tabletki oxoralen. Mi to pomagało. Zmiany miałem na rękach nogach brzuchu plecach czole. W sumie wszędzie z wyjątkiem dłoni xd. Jakoś w kwietniu będzie rok jak przyjmuje biologię i jak narazie nie mam nic. Absolutnie niesamowita rzecz. Jeżdżę jedynie raz na dwa miesiące na zastrzyk. Pewnie jak odstawia to będzie nawrót. Wcześniej chyba po dwóch latach ustawowo musieli odstawić. Teraz to chyba decyduje lekarz
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: sorry, dopiero zobaczyłam. Endometrioza występuje jedynie u kobiet. Endometrium złuszczające się z macicy nie jest wydalane poza organizm podczas okres, a pozostaje w organizmie i w różnym miejscu osiada, co powoduje zrosty. Lek który przyjmowałam Visanne wyciszył łuszczycę, ponieważ tak jak ginekolog mi tłumaczył podłoże obu chorób jest właśnie immunologiczne
  • Odpowiedz