Wpis z mikrobloga

@Zjadlem_Babcie
Jeżeli dobrze rozumiem intencję zdjęcia, to myślę, że parę rzeczy można by ulepszyć.
Wykadrować bądź wyciąć tę biel w prawej górnej części, aby przedstawione były tylko jasne drzewa na ciemnym tle lasu/czy tam chaszczy.
Samą jasność podciągnąć, bo ta kora jest raczej zbyt ciemna.
Mimo wszystko musi się jakoś wyodrębnić temat, nawet jeżeli temat jest sama geoemetria pni. W jakiś rytm, schemat trzeba to obrać, wtedy będzie lepiej odbierane i uwaga
@Zjadlem_Babcie: o prześwitujące niebo, tak. Tutaj pasuje temat pewnej powtarzalności i natłoku natury, a te niebo jeśli nie jest świadomym zabiegiem odwracającym uwagę od centrum zdjęcia, a przyciągającym do istotnego szczegółu... to po prostu tylko niepotrzebnie odwraca uwagę od tego "lasu pośród drzew".
@Zjadlem_Babcie
Tak, o to, co opisał Mirek wyżej. Najjaśniejsze miejsca najbardziej ściągają uwagę, a komponowanie obrazu, nawet jeżeli odbywa się to już głównie w warstwie podświadomej (ofk po wielu próbach), jest sterowaniem uwagą odbiorcy.
@Zjadlem_Babcie no serio ;)
Jak chcesz się nauczyć fotografii to eksperymentuj. Wdrążaj nieoczywiste rozwiązania do danej sceny i te "tylko brzozy" staną się czymś więcej, pokażesz je w trochę nieoczywisty sposób. Każdy będzie wiedział co to jest ale mało kto się będzie spodziewał takiego ich przedstawienia.

Zawsze takie zdjęcie chciałem zrobić ale nie mogę znaleźć nigdzie aż tak gęsto posadzonego lasu brzozami xD
Jak to gdzieś na Podkarpaciu albo mazowieckie to daj