Wpis z mikrobloga

Jak to jest z mediami przed odbiorem budynku i nadaniem numeru? Niedawno postawili mi skrzynke elektryczna i zastanawiam sie na ile realne sa wpisy na forach, ze mozna podpisac umowe jak ma sie juz SSZ i instalacje elektryczna w domu. Przerabial ktos juz podobny temat?
To samo woda i scieki - da rade korzystac przed odbiorem budynku?

#budowadomu #budujzwykopem #budownictwo
  • 13
@hszan: Ja podpisywałem tak z tego co pamiętam to tylko poświadczenie od kierownika budowy potrzebowali na to, Ogólnie kierownika pytaj. Albo lepiej zadzwoń do nich i się zapytaj ja tak w pge miałem. No i woda i ścieki jak najbardziej można.
  • 0
@lobo: niezle, czyli jednak to powszechna praktyka (tez mam PGE). Obawialem sie, ze caly czas bede musial jechac na agregacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@WrocilemAleZInnymLoginem: nie mam agregatu, ekipa ma agregat i paliwo w cenie robocizny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rozwazam kupno agregatu jak skoncze SSZ i nie dostane taryfy G.
Niestety wyliczen zadnych nie mam, ale jak rok temu patrzylem na taryfe budowlana, to byla tam jakas oplata stala w stylu ~100 zl na miesiac + 1 kWh = ~3 zl (moge sie mylic). Chinskie agregaty benzynowe produkuja 1 kWh
@hszan: wystarczy papier od elektryka, że instalacja jest gotowa. Ja nawet widziałem papier na "wiaty" lub "blaszaki" tylko po to żeby ominąć taryfę budowlaną i jechać już na docelowej. Ba! Ostatnio miałem inwestycje gdzie był prąd w środku szczerego pola na drewnianym kiju z taryfą domową xD
@wooster: to o czym napisałem było pod ENERGą, nie wiem jak w innych rejonach Polski

Poza tym na zgłoszenie tez możesz postawić budek, a wtedy nie ma odbiorów - nic nie sugeruję oczywiście...