Wpis z mikrobloga

Mirki jaki jestem #!$%@?, żona miała na dziś umówione badanie na NFZ tzw. holter, na które czekała kilka miesięcy, specjalnie z powodu tego badania jutro wzięła pracę zdalną, a na środę ma ustawionego od miesięcy lekarza, aby zapoznał się z wynikami. No wiec dziś piguły odmówiły wykonania badania, bo żona nie przyniosła własnych baterii do tego urządzenia.
Jeden z "argumentów" pań pielęgniarek:
- takie drogie badanie to baterie chyba może pani sama kupić

xD

To jest jakiś cyrk czy testują ile człowiek wytrzyma zanim go rozniesie? Na infolinii NFZ dowiedziałem się, że oczywiście takie postepowanie trzeba zgłosić, bo jest niezgodne z praktykami, a placówka ma wydać sprawne urządzenie - czyli w tym posiadające baterie. No shit, Sherlock.
Badanie przepadło, koszt dojazdu nawet nie wspominam, cala reszta diagnostyki do zmiany terminów i tak się żyje w tej Polsce.
Te idiotki jeszcze dały jej odmowę na piśmie, bo się z nią kłóciły, ze ma iść po te baterie i ze to jej wina. Ciekawe co NFZ odpisze na skargę. Pewnie adresy kiosków Ruchu, gdzie sprzedają paluszki.

#nfz #sluzbazdrowia #krajzgownaidykty #zdrowie #nadcisnienie
  • 16
@ArchDelux:

Na infolinii NFZ dowiedziałem się, że oczywiście takie postepowanie trzeba zgłosić, bo jest niezgodne z praktykami, a placówka ma wydać sprawne urządzenie - czyli w tym posiadające baterie.


@ArchDelux: Na infolinii NFZ nie powiedzą ci, skąd placówka ma wziąć pieniądze na baterie. NFZ tego nie finansuje. Składaj reklamację do NFZ na brak finansowania baterii do urządzenia.
@ArchDelux: ludzie się budzą dopiero jak osobiście zderzą się z rzeczywistością. Tym razem padło na NFZ ¯\(ツ)/¯ przynajmniej wiesz teraz czego się spodziewać po tej instytucji. Zdrowia dla Ciebie i żony
  • 0
@Pedzel_Washington: nie, gdzie mam kupić baterie na zadupiu o 17:30, mam jeździć po stacjach benzynowych czy jechać do marketu 20 km? Może jeszcze miałem im jednorazowe rękawiczki dostarczyć oraz dezynfekcje kitli przeprowadzić?
  • 0
@ArchDelux: Na infolinii NFZ nie powiedzą ci, skąd placówka ma wziąć pieniądze na baterie. NFZ tego nie finansuje.


@powsinogaszszlaja: skoro placówka nie ma pieniędzy na baterie i nie ma baterii, to jakim cudem oferuje takie badania, na które ja nie stać i do których nie ma technicznego przygotowania?
skoro placówka nie ma pieniędzy na baterie i nie ma baterii, to jakim cudem oferuje takie badania,


@ArchDelux: To jest w kontrakcie. Powtarzam. NFZ nie finansuje baterii do tych urządzeń.

Szukaj innego na NFZ i będzie to samo. Zapłać za badanie, wtedy dostarczą urządzenie z bateriami.
  • 0
@powsinogaszszlaja: miałem już 2x holter i nigdy nikt mi nie mówił, ze mam iść do kiosku kupić do tego baterie. xD Domyślam sie, ze tak samo NFZ nie finansuje światła w placówce czy sprzątaczki, która opróżnia kosze z odpadami medycznymi.
@ArchDelux Tak jest w wielu placówkach - kiedyś o to pytałam, uzasadnienie było takie ze ludzie zamieniali baterie na takie na wykonczeniu ktore mieli w domu.
Przez wydawanie takich baterii kolejnym pacjentom były niediagnostyczne badania bo ktoś wczesniej uznał ze jego honor złodzieja jest warty kilka zł.

Polska.