Wpis z mikrobloga

@cotozazycie: taka broń podlega rejestracji bez względu na długość ostrza, posiadanie bez rejestracji jest wykroczeniem z art. 51 ust. 1 ustawy o broni i amunicji.

Edit: obejrzałem o jakie ostrze chodzi i jedyne co mogę stwierdzić, że interpretacja może być różna. Jeżeli policjant zechce to znajdzie uzasadnienie na nałożenie mandatu/skierowanie wniosku o ukaranie, a w sądzie jak to w sądzie różnie może być ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@Remdium:

Chodzi o coś takiego
https://www.google.com/search?q=n%C3%B3z+karta+kredytowa&tbm=isch#imgrc=DdrpZZA3-2CO6M

Ale art. 51 ust. 1 dotyczy przecież potocznie pistoletów - broni miotającej tak?

"Kto bez wymaganej rejestracji posiada broń pneumatyczną albo zbywa osobie nieuprawnionej broń pneumatyczną albo miotacz gazu obezwładniającego lub narzędzie albo urządzenie, którego używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, podlega karze aresztu albo grzywny."

Przy żadnej z ofert sprzedaży nie ma info o konieczności rejestracji czy o zakazie noszenia przy sobie.
  • Odpowiedz
@cotozazycie: mogłoby to podpadać pod narzędzie albo urządzenie, którego używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu czytaj ostrze ukryte w przedmiotach niemających wyglądu broni. Jak dla mnie ostrze tego przedmiotu nie jest ukryte, ale wiesz jak jest u nas z interpretacją.
Oczywiście jakbyś poszedł zarejestrować taki nóż to byłbyś pewnie jedynym w województwie xD
Mówimy jedynie o przepisach a życie toczy się swoim torem.
  • Odpowiedz
  • 1
@Remdium: no ale to jest szeroko dostępne do zakupu a nie coś co sobie samemu wyskrobałem i mam tylko ja więc też to czy samo noszenie jest zgodne czy niezgodne z prawem nie powinno pozostawiać pola do interpretacji.
  • Odpowiedz