Wpis z mikrobloga

#klimatyzacja
Siema, był dzisiaj u mnie typek od klimatyzacji i zaproponował te 3 klimatyzacje do mieszkania 50m2, ale chodzi o schłodzenie jednego pokoju a jak inne pokoje też trochę schłodzi to będzie dobrze.

Kaisai eco 2,6 kW 3200zł z montażem
Hyundai revolution 2,6 kW 3200zł z montażem
Rotenso roni 2,6 kW 3460zł z montażem

Kompletnie się na tym nie znam i czy to dobre klimatyzatory w tej cenie?Czytałem, że Gree są dobre i polecane, może Gree Pular będzie lepszy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 10
  • Odpowiedz
Gree jest tanie a dobre, miałem w biurze wiele lat, zero problemów. Na chacie mam Rotenso, 10 lat śmiga bez awarii, ma mniej opcji na pilocie niż Gree. Wiem, nie pomogłem ;-)
  • Odpowiedz
@ladniecuchne kup taką żebyś mógł z aplikacji to startować. 2,6 kW wystarczy na całe mieszkanie. Tam się nie ma co zepsuć jak w dobrej starej lodówce. Jak dobrze zamontują to będzie działać latami. Wszystkie klimy są prawie identyczne.
  • Odpowiedz
Dziwne zestawienie

Ale bierz Hyundaia.
Kaisai eco to praktycznie tosamo w środku (ta sama fabryka robi) Midea.

Roni to straszna lipa. Nie robi midea tylko TLC
Dopiero następny model w rotenso jest ok czyli Ukra.

Natomiast Ukua to już jest 1 do 1 klon Hyundai Revolution;) tylko z brzydszym znaczkiem;)

Jako budżetowy sprzet revolution/ ukura bardzo spoko jednostki, maloawaryje.
  • Odpowiedz
A co do pulara...
To ja sam zawsze mam rozterkę czy lepszy pular czy revolution.

Revolution ma stabilniejszą apkę wifi, natomiast pular wygodniejszego pilota w kategori sterowania swingiem.
(Na pilocie widać kierunki nawiewu, w revolution trzeba spoglądać jak układają się łopatki boczne)

Oba lubię w klasie budżet. Oba dobre.
Bratu w tamtym tyg. jednak zamonowalem Pulara:) bierz co tańsze z tych dwóch i będzie git.
  • Odpowiedz
  • 0
@cassuss: Znalazłem innych monterów, bo ten okazał się nawet nie miał tego potrzebnego certyfikatu i teraz mam do wyboru gree pular i rotenso ukura x, który będzie stabilniej działał? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wszystko Ci napisalem wczesniej;)

Ukura to tosamo 1do1 co Hyundai revolution (fabryka midea)

Oba są jak na swoją kategorie cenową bardzo udane i niemal bezawaryjne.
Oba działają spoko (praca klimy;) )

Plus dla pulara:
Pilot na którym widzisz gdzie kierujesz nawiew- istotne gdy czesto zmieniasz na lewo prawo.
Minus: aplikacja wifi ostatnio miewała problemy ogolne - chyba się już ustabilizowało, ale zrywała.

Ukura:
+nieznacznie mocniejsza od pulara
Też ma swing lewo prawo
  • Odpowiedz
Inna kwestia:
Nie znam rozstawu Twojego mieszkania.
Ale jak masz opcje że klima będzie miala szanse jakoś wypchnąć powietrze za drzwi salonu, to możesz rozważyć 3.2/3.5kW
Różnica w cenie ok 100pln
Podpytaj o to instalatora, czy w jego mniemaniu ma to sens. Czasem jak jest niezly układ to może sporo polecieć na resztę chaty;)
  • Odpowiedz
@ladniecuchne:
Fajny sprzecik, bezie Pan zadowolony.
Ogólnie klima to super sprawa.
Ja mam tańszą niż pular i gorszą, a nadal po ok 5atach czuje radość jak wciskam ON w lato. ;)
Pzdr.
  • Odpowiedz