Wpis z mikrobloga

Sprzedaję pewien przedmiot za niecałe 1000 zł na #olx
Kilku kupujących prosi żebym włączył przesyłkę OLX. Czy muszę na coś uważać? Zeby nie zostać bez pieniędzy i przedmiotu? XD
  • 8
  • Odpowiedz
dmiot za niecałe 1000 zł na #olx

Kilku kupujących prosi żebym włączył przesyłkę OLX. Czy muszę na coś uważać? Zeby nie zostać bez pieniędzy i pr


@Benny_Lava: rzekome bezpieczne zakupy przez olx są tak bezpieczne, że jak coś nie gra z przedmiotem a sprzedający się dobrze wytłumaczy i tak wypłacą mu kasę a Ty mozesz iść do sądu. Zdecydowanie lepszą opcją jest allegro lokalnie. Plus na olx codziennie 20 upainców próbuje
  • Odpowiedz
@Benny_Lava ja tam takich odsyłam na drzewo. Odbiór osobisty lub płatność z góry, na konto i tyle. Nie wiem jakie są haczykin przy płatnościach olx, ale ostatnio kupiłem jeden przedmiot i po odbiorze musiałem potwierdzić w apce, że wszystko z nim ok. Dopiero wtedy olx przekazuje pieniądze sprzedającemu. To jak wysyłka za pobraniem. Trafisz na jakiegoś ułoma, który stwierdzi, że coś mu się nie podoba po odebraniu paczki i zablokuje Ci środki,
  • Odpowiedz
@Benny_Lava: nagraj sobie proces pakowania tego przedmiotu. Idealnie byłoby, by to był jeden film od pakowania aż do umieszczenia paczki w paczkomacie, no ale nie zawsze tak się da. Ale samo nagranie pakowania to zawsze coś. Jak to jakiś przedmiot elektryczny, to jeszcze daj przed pakowaniem sprawdzanie, że działa.
  • Odpowiedz
@corsa900: tylko właśnie ten system nie działa w ten sposób. Sprzedający musiałby wysłać puste pudełko albo cegłę, by faktycznie zablokowali kasę. Jak wyśle wystawiony przedmiot, który okaże się uszkodzony i nie działa, to kasę i tak dostane i nic z tym nie zrobisz, mimo że w aukcji nie ma o tym słowa.
  • Odpowiedz
@SmartCheetah ... Wysyłasz mi paczkę ja robię przepakowanie twierdzę że była tam cegła albo była paczka pusta i tak dalej tutaj to wymaga precyzji... Twoją jedyną drogą będzie droga sądowa żeby coś udowodnić i tutaj jest zderzenie z rzeczywistością mianowicie ilu ludziom się to opłaci.
Poza tym jak trafisz na debila który jest debilem po prostu to on z niczym się nie liczy i będzie iść w zaparte.
Generalnie OLX to portal
  • Odpowiedz
@kaktus_z_ostrymi_kolcami takie nagrania są rzadkością i to jest jeden wielki mit bo sąd jak już sprawa byłaby w sądzie wcale nie musi brać tego pod uwagę i można bardzo łatwo takie nagranie podważyć.
Poza tym łatwo się mówi nagraj pakowanie i tak dalej musiałbyś nagrać wszystko od a do z włącznie z odbiorem paczki przez panią w okienku i musiałby być przedmiot cały czas w kadrze a nie daj Boże jak coś
  • Odpowiedz