Wpis z mikrobloga

Serwus. Przybywam z pytaniem. Od szczytu domu mam zamontowane czerpnię i wyrzutnię z systemu rekuperacji. Akurat od tego samego szczytu mam wyłożoną kostkę i idealne wymiary na dostawienie do domu drewnianej wiaty na samochód. Czy w takim przypadku dużym problemem może być umieszczenie czerpni i wyrzutni pod zadaszeniem?

#budowadomu #wentylacja #rekuperacja
  • 16
  • Odpowiedz
drewnianej wiaty na samochód


@klintoniusz: Technicznie nie, jeśli nie przykryjesz jej czarną blachą lub dachówką lub jeśli nie zrobisz z niej szklarni.
Ale tak średnio ze spalinami z samochodu. Niby reku ma filtry jednak ja wolałbym tego nie wdychać
  • Odpowiedz
  • 0
@Iorem_ipsum: @Zabi96 Daszek docelowo ma być pokryty grafitową blachodachówką, aczkolwiek ma on wystawę północno-wschodnią więc słońca wiele tam nie będzie. Wydech samochodu będzie przy wyrzutni, a czerpania od jego frontu. Poza tym wiata nie będzie zabudowana i będzie tam możliwy swobodny ruch powietrza.
  • Odpowiedz
@klintoniusz pod wiata będziesz miał stojące, nagrzane powietrze, które zaciągniesz sobie do systemu wentylacji. Przez słaba wymianę powietrza pod dachem wywiewane powietrze będzie się również kisić pod dachem i będzie zaciągane przez czerpnie. Ja bym sobie tak nie zrobił, a jestem projwktsntem.
  • Odpowiedz
  • 0
@klimatyzator: A jeszcze w kwestii reku. Centrale mam w garażu, a przewody rozprowadzające powietrze na piętro znajdują się na podłodze strychu (docieplonym wełną 15 cm). Czy warto je dodatkowo zaizolować?
  • Odpowiedz
  • 0
@klimatyzator: Myślę jeszcze nad jedną opcja. Centrale mam w garażu. Długość kanału czerpni to jakieś 1 m, natomiast wyrzutni ok. 4 m. Czy zamiana kanałów wyrzutni z czerpnią może wpłynąć negatywnie na działanie systemu? Po takiej zamianie miałbym większą możliwość zaprojektowania wiaty tak, aby czerpnia nie znajdowała się pod dachem. Po prostu zamieniłbym miejscami wyrzutnię i czerpnię.
  • Odpowiedz