Wpis z mikrobloga

  • 0
@rybeczka: tak, z ecu. Chciałbym jeszcze wyłączyć diagnostykę układu SAI, bo rzuca błędami, check się nie świeci ale i tak chciałbym wyrzucić
  • Odpowiedz
nie prościej kupić jakieś lepsze żarówki CANBUS?


@Niszczycielski_Muminek: prościej, ale nie lepiej, bo "żarówki canbus" to po prostu zwykłe żarówki ledowe, które mają dodane (bezsensownie) rezystory, które "niedobór poboru prądu" marnują w ciepło, tak że nie dość że przegrzewają się (i ledy mają marną żywotność, lub by się nie przegrzewać - muszą dużo słabiej świecić niż by mogły), to jeszcze to nie ma sensu energetycznego.
To jak robić tunning samochodu, a
  • Odpowiedz
@crazy88: w praktyce - dużo prościej bywa otworzyć dany moduł, i zobaczyć jak jest dokonywany pomiar prądu danego obwodu. Jak nie jest to zalewany klocek, oczywiście.
Np na obwodach żarówek spotkałem kiedyś w któymś aucie takie coś LTC4234 https://www.analog.com/media/en/technical-documentation/data-sheets/4234fa.pdf?isDownload=true
W jego otoczeniu masz gdzieś rezystorek podpięty pod pin Imon , który daje napięcie proporcjonalne do prądu - i jest monitorowany przez głownego procka modułu. Możesz oszukać zmieniając wartość tego rezystora, by
  • Odpowiedz
@crazy88 co do sai - kiedyś bawiłem się i wyłączałem (w vagu co prawda ale zasada podobna). Musisz mieć kalkulator pod ten model sterownika by wyliczyć sumy kontrolne po zmianie. Zmianę robisz szukając tablicy z błędami. Tam powinny być flagi czy błąd jest istotny czy nie dla każdego kodu błędu. Zmieniasz błąd na nieistotny i check przestaje świecić a sam błąd się nie zapisuje i nie odczytuje przez obd. Szło to jakoś
  • Odpowiedz
  • 0
@pacmanxx: no właśnie nie wiem który programik pod ten sterownik.. Najgorzej jeśli się okaże że tylko w Star Diagnosis będzie można tę diagnostykę wyłączyć. Koszta ogromne takiego urządzenia ;/
  • Odpowiedz
  • 0
@pacmanxx: pierwsze słyszę te nazwy.. no ale z tego co widze i tak potrzebuję te wszystkie mercedesowe urządzenia.. Myślałem że istnieje jakiś program gdzie wrzucę pliczek z zawartością flasha albo eepromu, pozmieniam i tak gotowy plik zapisze na ecu
  • Odpowiedz